Články pod kategorii 'Novinky ZŠ'

 • Zahájení nového školního roku 2018/2019

  Publikováno v Srpnu 29 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  V pondělí 3.9.2018 zahajujeme nový školní rok. Vyučování začíná v 7:55 hodin. V 1. třídách proběhne od 7:55 hodin přivítání prvňáčků ve třídách 1.A a 1.B ve 3. poschodí, ukončení bude v 9:00 hodin. Ostatní žáci budou mít vyučování 3.9. od 7:55 hodin do 9:35 hodin. V úterý bude vyučování na I. stupni od 7:55 hodin do 11:35 hodin, na II. stupni od 7:55 hodin do 12:30 hodin. Žáci 1. tříd budou mít v úterý vyučování od 7:55 hodin do 9:35 hodin. V obou dnech je již možné využít školní družinu.

  Nahoru
 • Školní akademie - prosba rodičům

  Publikováno v Červnu 14 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  V úterý 19.6.2018 se od 16:00 hodin koná v kulturním domě Školní akademie. Z organizačních důvodů ( zejména z důvodu zajištění klidu v sále) Vás žádáme, abyste neodcházeli během akademie po vystoupení svých dětí. Můžete v klidu zhlédnout celou akademii. O děti bude postaráno, budou Vás čekat pod dohledem třídních učitelů a paní vychovatelek nebo mohou odejít samy domů. Žáci mají při odpoledním vystoupení zakázáno chodit do sálu. Své děti si vyzvednete po skončení akademie. Děkujeme.  

  Nahoru
 • U příležitosti 100. výročí vzniku Československa se žákovský parlament chystá uskutečnit výstavu předmětů z 20. století. A proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc. Pokud máte doma nějaké předměty, které byste nám na tuto výstavu zapůjčili, můžete je nosit do školy v průběhu měsíce června. Předměty označte svým jménem a názvem předmětu.Předměty odevzdávejte na sekretariátu školy p. uč. Neumannové. Předměty Vám budou vráceny po skončení výstavy (listopad 2018). Zvažte svá rozhodnutí-na škole není hlídací agentura.Děkuje ŽP

  Nahoru
 • Poznávací zájezd do Velké Británie

  Publikováno v Květnu 23 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  V týdnu od 12. do 19. května se konal vzdělávací a poznávací zájezd do Velké Británie, kterého se zúčastnilo 10 žáků naší školy. Pět žáků z 6. ročníků (Martin a Marek Pačesovi, Ondra Sláma, Adam Kolert a Anička Tichá) a pět žáků ze 7. ročníků (Eliška Bímová, Nela Miklovičová, Terezka Pilousová, Ríša Hanzlík a Dan Šafránek). Jeli jsme velkým luxusním autobusem spolu s žáky pražské základní školy. Cesta tam trvala 24 hodin, ale zažili jsme cestu trajektem přes moře s možností odpočinku a nákupů. Přejeli jsme celou Anglii až do kraje Devon, kde byl náš cíl v městě Ilfracombe. Hned po příjezdu jsme si prohlédli město a okolí, skalnaté útesy, kamenné domy a hlavně pláž, na kterou se šlo vytesaným tunelem ve skále. Mnozí okusili slanou a velmi studenou vodu a vlny přílivu. Večer si nás rozebraly naše nové rodiny a my jsme se těšili na teplou večeři a postel. V pondělí děti čekala škola. Byly rozděleny do tříd podle úrovně rozřazovacích testů a musely si poradit v komunikaci s rodilými mluvčími. Odpoledne nás čekal výlet do okolních městeček a do národního parku Exmoor. Další den byl podobný, tedy škola a odpoledne výlet, tentokrát do většího města Barnsteple,kde byl Primark, Poundland a další úžasné obchody na nákupy. Počasí bylo skvělé. Ne však další den. Středa byla deštivá, chladná a mlhavá, protože jsme jeli na celodenní výlet na zříceninu hradu Tintagel, kde se údajně narodil král Artuš. Bylo opravdu chladno, a proto jsme byli rádi, když jsme se vrátili do tepla svých rodin. Další den, čtvrtek, byla poslední škola, děti dostaly certifikáty za své výkony a odpoledne jsme jeli do rybářské vesnice Clovelly, která jakoby ustrnula v 19. století a okouzlila nás kamennými uličkami a krásnou pláží. Večer jsme se vrátili do rodin a každý začal balit kufr a loučit se se svými hostiteli s velkými díky za přátelství a pohostinnost. Ráno v 6 hodin jsme vyrazili do Londýna na celodenní výlet. Jeli jsme pět hodin autobusem, ale po 11. hodině jsme přijeli k London Eye, kde začala naše cesta – Westminsterský most, budovy parlamentu a Big Ben (bohužel pod lešením), Westminsterské opatství, St James’s Park, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Leicester Square, Covent Garden… Byla to dlouhá cesta, udělali jsme mnoho fotek a tak přišla vhod plavba lodí po Temži. Viděli jsme Tower Bridge a starý Tower, nové mrakodrapy a na konci plavby nás čekal autobus domů. Na trajektu se chtělo každému spát, ale do obchodů jsme přesto zašli utratit poslední libry. Ve francouzském Calais náš autobus zase přejel na pravou stranu silnice, přeřídili jsme si hodinky o hodinu napřed a jeli jsme domů. Dana Pánková    

  Nahoru
 • Zrušení schůzky ŽP dne 27.4.2018

  Publikováno v Dubnu 25 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  V pátek 27.4.2018 odpadá z důvodu účasti koordinátorek na celorepublikovém setkání koordinátorů žákovských parlamentů schůzka  žákovského parlamentu.

  Nahoru
 • Třídní schůzky SRPŠ 24.4.2018

  Publikováno v Dubnu 23 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  V úterý 24.4.2018 se konají třídní schůzky SRPŠ. Na I. stupni od 16:15 hodin, na II. stupni od 17:00 hodin.Žáci nebudou po dobu konání třídních schůzek chodit do školy ani do tříd. V případě potřeby je pro žáky 1.- 5. tříd zajištěno hlídání ve školní družině do 17:30 hodin.

  Nahoru
 • Sbírka na výstavu předmětů z 20. století

  Publikováno v Dubnu 23 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  U příležitosti 100. výročí vzniku Československa se žákovský parlament chystá uskutečnit výstavu předmětů z 20. století. A proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc. Během třídních schůzek přineste, prosíme, předměty, které byste nám na tuto výstavu zapůjčili. Předměty označte svým jménem a názvem předmětu. Předměty odevzdávejte v den třídních schůzek-úterý 24.4. ve vstupní hale. Předměty Vám budou vráceny po skončení výstavy (listopad 2018). Zvažte svá rozhodnutí-na škole není hlídací agentura. Děkuje ŽP  

  Nahoru
 • Soutěž matematický klokan 2018

  Publikováno v Dubnu 19 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve dnech 20. – 21. 3. 2018 se naše škola již tradičně zapojila společně s dalšími v ČR do mezinárodně koordinované soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN. Soutěž se do světa rozšířila z Austrálie a u nás se konala poprvé v roce 1995. Jejím pořadatelem v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, s podporou MŠMT. Tím, že se do této soutěže zapojujeme, se snažíme podpořit děti, které v matematice rády řeší nejen běžné slovní úlohy, ale také ty logické. Objevitelská radost, možnost sdílení řešení s ostatními, případně nalezení dalších postupů, ale i smíření se s neúspěchem, když to nevyjde, to vše děti významně posouvá vpřed. Loni se do soutěže zapojilo 49 žáků naší školy, letos jich bylo 74!. Soutěžili v kategorii Cvrček (1. – 3. roč.) – 18 úloh a Klokánek (4. – 5. roč.) – 24 úloh. Čas na řešení - 60 min. Úlohy jsou řazeny podle obtížnosti za 3, 4 a 5 bodů, vybírá se z 5 možností (správná odpověď je vždy jen jedna), za nezodpovězenou úlohu je 0 bodů a za nesprávnou odpověď se odčítá 1 bod. Což přináší další důležité rozhodování, na kolik jsem si svou odpovědí jistý, risknu to nebo raději nechám úlohu bez řešení. Všichni úspěšně vyřešili nejméně 3 úlohy a zaslouží si tak veliký obdiv a poděkování za účast. Ti co využili celý časový limit na řešení, odcházeli opravdu vyčerpaní. Ale stálo to za to, neboť se letos objevil jeden „ super klokan“, který správně vyřešil 23 úloh a stal se tak zákupským rekordmanem v počtu dosažených bodů. Tím „super klokanem“ je Ondřej Šefčík z 5.B. Blahopřejeme ke skvělému výsledku! A kdo jsou naši nejúspěšnější řešitelé? Lenička Jirásková 1. A, Davídek Herbst 1. A Robert Olšar 2. B Violka Krumlová 3. B Saša Horníková 4. A Ondřej Šefčík 5. B.   

  Nahoru
 • Zápis do 1. tříd pro školní rok 2018/2019

  Publikováno v Březnu 4 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Zápis do 1. tříd pro školní rok 2018/2019 se uskuteční ve středu 4.4.2015 od 14:00 hodin do 17:00 hodin.

  Nahoru
 • Úspěch chlapců v sálové kopané

  Publikováno v Únoru 23 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 22.2.2018 se v zákupské sportovní hale uskutečnil turnaj pořádaný asociací školních sportovních klubů v sálové kopané v kategorii chlapců rok narození 2004 a mladší. Naši kluci předváděli rychlý a přesný fotbal a třech vítězstvích ve skupině postoupili do okreního finále, ve kterém se po dalších dvou vítězstvích stali přeborníky našeho okresu. Gratulujeme. Výsledky: skupina A: ZŠ Zákupy 6 : 1, - ZŠ Nový Bor náměstí 4 : 0, - ZŠ Pátova Č.Lípa 7 : 0 finále: ZŠ Zákupy - ZŠ Slovanka 1 : 0, - ZŠ Nový Bor U lesa 6 : 0

  Nahoru
 • Úspěch v olympiádě v anglickém jazyce

  Publikováno v Únoru 16 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 13.2.2018 se v DDM Libertin Česká Lípa uskutečnilo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Žák naší školy Miroslav Veselý obsadil krásné třetí místo. Gratulujeme.

  Nahoru
 • Výjezdní zasedání ŽP do MŠ

  Publikováno v Únoru 5 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Výjezdní zasedání ŽP se koná ve středu 7.2. s přespáním na čtvrtek 8.2.2018. Akce se bude konat v Mateřské škole Zákupy. Sraz účastníků bude ve středu 7.2. v 17:00 hodin před školou. Ukončení akce bude ve čtvrtek ve 12:30 hodin. Žáci budou z vyučování omluveni. Oběd bude normálně ve školní jídelně.

  Nahoru
 • Upozornění pro rodiče - kontrola IŽK

  Publikováno v Lednu 30 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Prosíme rodiče, aby pravidelně kontrolovali dětem internetovou žákovskou knížku (min. 1x týdně), a to výhradně z rodičovských účtů. Při přihlášení z žákovského účtu se některé informace nezobrazují.  Děkujeme za pochopení. 

  Nahoru
 • Výjezdní zasedání ŽP

  Publikováno v Lednu 24 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Výjezdní zasedání ŽP ve dnech 25.-26.1. se s důvodu chřipkové epidemie ruší.

  Nahoru
 • Volná pracovní místa pro učitele ZŠ

  Publikováno v Lednu 24 2018 v kategorii Novinky ZŠ

  Škola hledá pro příští školní rok 2018/2019 dva nové učitele: Učitel  fyziky - pracovní činnosti Právnická osoba: Základní škola a Mateřská škola Zákupy, příspěvková organizace Kontaktní údaje: Mgr. Kopřiva – ředitel školy, tel. 487 883 841, 721 746 302 Pracovní pozice učitel/ka Fy – pracovní činnosti, úvazek 1,0 Specializace: předpoklady podle z. č. 563/2004 Sb. Termín nástupu: 27.8.2018 Učitel M Právnická osoba: Základní škola a Mateřská škola Zákupy, příspěvková organizace Kontaktní údaje: Mgr. Kopřiva – ředitel školy, tel. 487 883 841, 721 746 302 Pracovní pozice učitel/ka M, úvazek 1,0 Specializace: předpoklady podle z. č. 563/2004 Sb. Termín nástupu: 27.8.2018  

  Nahoru
 • Radostné Vánoce

  Publikováno v Prosinci 21 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Radostné Vánoce, hodně štěstí a pevné zdraví v novém roce Vám všem přeje kolektiv zaměstnaců ZŠ a MŠ Zákupy. PS: Sejdeme se ve škole ve středu 3.ledna 2018.

  Nahoru
 • Škola uspěla s žádostí a získala dotaci na projekt s názvem „Personální podpora a vzdělávání učitelů ZŠ a MŠ Zákupy“ ve výši 1 189 782,-Kč.

  Nahoru
 • Soutěž Finanční gramotnost 2017

  Publikováno v Prosinci 7 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  V pondělí 4. prosince vyrazila tříčlenná skupina hochů z 9. A - Lukáš Nikodém, Martin Paďour a Pavel Pavlovec, na Soukromou podnikatelskou střední školu do České Lípy, která pořádala další ročník soutěže Finanční gramotnost. První disciplínou byla prezentace v angličtině na téma "My dream job." Kluci tu svou pojali jednotně a vysněnou prací by pro ně byl profesionální hráč Counter Strike. Porotu zaujala jejich nenucenost, plynulost a velmi dobrá angličtina. Druhou disciplínou byl test z finanční gramotnosti a třetí byla žhavá novinka - alpské sjezdové lyžování ve virtuální realitě. Jelikož kluci obsadili 3. místo, patří jim velká gratulace! Mezi zdatnou konkurencí nebylo jednoduché se prosadit a bylo zajímavé pozorovat, že mnozí deváťáci vládnou angličinou velmi suverénně. Mgr. Dagmar Heráková

  Nahoru
 • Ředitelské volno 22.12.2017

  Publikováno v Prosinci 5 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Ředitel školy vyhlašuje na pátek 22.12.2017 ředitelské volno.

  Nahoru
 • Výsledky voleb do školské rady (ŠR)

  Publikováno v Prosinci 4 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 20.11.2017 se uskutečnily volby do ŠR za pedagogické zaměstnance školy: 1. Mgr. Miroslava Serdelová – 20 hlasů (87%), jediná kandidátka Dne 21.11.2017 proběhly volby do ŠR za zákonné zástupce žáků: 1. Romana Kohoutová - 100 hlasů (41,5%) 2. Helena Pelčáková - 88 hlasů (36,5%) Za zřizovatele byla členkou ŠR jmenována Bc. Iva Kreisingerová, místostarostka města Zákupy (usnesením RM č.531/2017 bod A). ŠR rada bude v následujícím tříletém volebním období pracovat ve složení : Bc.Iva Kreisingerová, Mgr.Miroslava Serdelová a paní Romana Kohoutová. První schůzi ŠR svolá ředitel školy do 30 dnů od vyhlášení výsledků voleb a proběhne 14.12.2017.  

  Nahoru
 • "Daruj knihu" - poděkování

  Publikováno v Listopadu 27 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Děkujeme všem, kteří nám pomohli, všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům, tetám, strejdům, starším sourozencům, paní učitelkám, že se zapojili  do akce  "Daruj knihu", která se uskutečnila 21.11.2017.  Knih se sešlo opravdu velké množství a už pro ně vyrábíme knihovničky na jednotlivá patra školy. Děkuje žákovský parlament

  Nahoru
 • Výsledky voleb do školské rady 2017

  Publikováno v Listopadu 25 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Volby do školské rady ZŠ a MŠ Zákupy Ve volbách do školské rady za zákonné zástupce žáků na volební období 2017 – 2020, které se konaly dne 21.11.2017, byla členkou školské rady zvolena paní Romana Kohoutová.

  Nahoru
 • Žákovské knihovničky

  Publikováno v Listopadu 18 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Projekt DARUJ KNIHU Máte doma dětskou knížku, kterou už jste přečetli, leží v knihovničce bez povšimnutí, ale je Vám líto ji vyhodit? Přineste ji do naší ,,Veřejné knihovničky“ a vyměňte ji za jinou. Nebo ji tam prostě jen nechte, ať si ji může přečíst někdo jiný. Naše ,,Veřejná knihovnička“ bude sloužit k bezplatnému půjčování a výměně knih. Naše škola realizuje projekt ,,Daruj knihu“, která vychází z podpory čtenářské dovednosti dětí. Proto oslovujeme všechny čtenáře (děti, rodiče, prarodiče i další obyvatele Zákup), kteří jsou ochotní podílet se na rozšíření a zpestření naší veřejné knihovničky, aby tak učinili darováním knihy, která je vhodná pro jakoukoli věkovou kategorii (např. knihy pro děti, knihy o zvířatech, encyklopedie, apod.). Knihy budou všem zájemcům k dispozici v naší volně přístupné ,, Veřejné knihovničce“, kterou najdete v 2. poschodí naší školy. Jak používat ,,Veřejnou knihovničku“? • Použití je zdarma. • Není potřeba žádná registrace nebo evidence. (Důvěřujeme si.) • Knihu si můžete půjčit domů, přečíst a vrátit zpět do knihovničky. • Knihy vraťte nepoškozené. • Knihu si můžete nechat doma, ale místo ní přineste novou. • Taková jsou pravidla naší ,,Veřejné knihovničky“. • ,,Veřejná knihovnička“ bude dostupná vždy od pondělí do pátku v době vyučování. Smyslem našeho projektu je podpořit čtenářské dovednosti dětí. Děkujeme všem za spolupráci a přejeme krásné čtenářské zážitky. ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT Pokud nás chcete podpořit, můžete knihy přinést 21. 11. 2017 na třídní schůzky, během kterých se ve vstupní hale vaše knihy budou vybírat.  

  Nahoru
 • Třídní schůzky SRPŠ - 21.11.2017

  Publikováno v Listopadu 14 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Třídní schůzky SRPŠ se konají v úterý 21.11.2017. Na I. stupni se uskuteční buď formou informačního odpoledne, časově po domluvě s třídní paní učitelkou a nebo formou klasické třídní schůzky od 16:15 hodin. Na II. stupni třídní schůzky proběhnou formou klasické třídní schůzky od 17:00 hodin. Součástí třídních schůzek budou volby do školské rady.

  Nahoru
 • Volby do školské rady ZŠ a MŠ Zákupy

  Publikováno v Říjnu 18 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Volby do školské rady za zákonné zástupce žáků na volební období 2017 – 2020 se uskuteční 21.11.2017 v době 14:00 – 18:00 hodin v budově základní školy. Navrhovaní kandidáti jsou: 1. Romana Kohoutová, 41 let, Nábřežní 136, Zákupy 471 23 2. Helena Pelčáková, 46 let, Borská 48, Zákupy 471 23  

  Nahoru
 • Vánoční jarmark 2017

  Publikováno v Říjnu 6 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Vánoční jarmark Na základě četných přání rodičů žáků naší školy jsme se rozhodli opětovně uspořádat vánoční jarmark a to v termínu 2.12.2017 od 13:30 do 15:30 hod. v kulturním domě. Z důvodu přípravy a konání jarmarku se přesouvá akademie na závěr školního roku.  

  Nahoru
 • BAKALÁŘI, IŽK - UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

  Publikováno v Říjnu 5 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Z důvodu  upgrate  programu Bakaláři a z důvodu vyššího zabezpečení proti zneužití dat, byly vygenerovány nové přístupové údaje do IŽK pro rodiče žáků. Nové údaje žáci přinesou rodičům v zalepených obálkách v pátek 6.10.2017. Hesla žáků, která jsou pouze pro prohlížení IŽK, zůstávají nezměněna.

  Nahoru
 • Projekty "Ovoce a zelenina do škol" a "Mléko do škol"

  Publikováno v Září 12 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Naše škola je zapojena do projektů „Ovoce a zelenina do škol“ a „Mléko do škol“. Jedná se o projekty Evropské Unie, jejichž cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny a mléka, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Ovoce a zelenina budou dodávány do školy zdarma jedenkrát týdně, mléko dvakrát za měsíc. Projekty jsou určeny všem žákům základní školy.  

  Nahoru
 • Zahájili jsme nový školní rok

  Publikováno v Září 7 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Zahájení školního roku 2017/2018 Prázdniny jsou za námi a začal nový školní rok. Práce ve škole se nezastavily ani během měsíců července a srpna. Největší akcí během letních prázdnin byla rekonstrukce školní kuchyně. Byla provedena kompletní výměna rozvodů elektro, vody a odpadů, byla položena nová dlažba, vyměněny obklady a omítky a kuchyň byla vybavena novými přístroji, stoly a regály. Dále proběhly drobnější akce: výměna dlažby před hlavním vchodem, oprava tribuny na stadionu, výměna lina v přízemí a na schodišti základní školy, nátěr oplocení stadionu a mateřské školy, instalace interaktivní tabule v mateřské škole a malování přibližně poloviny prostor školy. Školní ubytovna, sportovní areál a školní jídelna byly o prázdninách plně vytíženy a jejich služeb využívali sportovci ze všech koutů republiky. Školní rok 2017/2018 byl zahájen dne 4.září, kdy jsme v šestnácti třídách základní školy přivítali 303 žáků, včetně 29 prvňáčků. Pro prvňáčky připravují žáci deváté třídy tradiční akci „Pasování prvňáčků na rytíře školy“, která proběhne 11.9. v 8:15 hodin. Ve škole dále fungují dvě oddělení školní družiny se 60 žáky. Ve čtyřech třídách mateřské školy máme 97 dětí. V MŠ Školní tři třídy se 75 dětmi, v MŠ Nové Zákupy jedna třída s 22 dětmi. O děti a žáky se stará 7 pedagogických zaměstnanců školy mateřské, 27 pedagogických zaměstnanců základní školy včetně 4 asistentů pedagoga, 2 vychovatelky školní družiny, 8 provozních zaměstnanců a 6 zaměstnankyň školní kuchyně. Sportovní areál a ubytovna jsou součástmi školy provozovanými v rámci vedlejší hospodářské činnosti. Pracují zde 2 zaměstnanci. Celkem má příspěvková organizace ZŠ a MŠ Zákupy 52 zaměstnanců. Pro letošní školní rok jsme si stanovili tyto prioritní cíle: Oblast výchovně vzdělávací • Pokračovat v práci na školním vzdělávacím programu školy zejména ověřit účinnost dělení v předmětech Čj, M, Aj do studijních skupin od 6.ročníku ZŠ. • Rozvíjet činnost školního poradenského pracoviště ve složení výchovný poradce, metodik prevence a učitelé provádějící pedagogickou intervenci s cílem poskytovat poradenskou pomoc rodičům, žákům a pedagogům školy. • Rozvíjet formy spolupráce pedagogů s asistentem pedagoga. • Podporovat týmovou spolupráci. • Rozvíjet matematickou gramotnost žáků. • Pokračovat v zefektivňování práce žákovského parlamentu v rámci projektu „Škola pro demokracii“. • Podpořit nadané žáky – zapojením do soutěží, zadáváním nadstandardních úkolů. • Pokračovat v otevřenosti školy vůči veřejnosti pořádáním společných akcí, užší spoluprací se SRPŠ a školskou radou. • Zaměřit se na podporu vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem. Oblast materiálně technická • Provést rekonstrukci učebny fyziky na moderní učebnu přírodních věd, zajistit bezbariérový přístup do učebny. • Dovybavit školu ICT technikou: PC do kmenových tříd, 1 x interaktivní tabule na I. stupeň ZŠ. • Provést nástřik a lajnování atletické dráhy. • Provést opravu povrchu na asfaltovém hřišti • Provést výměnu podlahové krytiny v 1.patře budovy ZŠ. •.Vyměnit okapy kolem ŠJ. • Provést rekonstrukci osvětlení v ŠJ. • Připravit rekonstrukci cvičné kuchyně. • Vymalovat ŠJ a II.patro ZŠ.  

  Nahoru
 • Svatojánská noc 23.6.2017

  Publikováno v Červnu 14 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Základní škola a Mateřská škola Zákupy a Hlavní výbor SRPŠ ve spolupráci s Městským úřadem Zákupy, Místním hospodářstvím města Zákupy a Jednotkou dobrovolných hasičů města Zákupy Vás srdečně zvou na SVATOJÁNSKOU NOC, která se koná dne 23. června 2017 na naučné stezce v Zákupech. Zahájení u zahrádek: - malé děti, MŠ a I. stupeň v 19:00 – 19:45 hod. - II. stupeň – 20:00– 20:30 hodin Na konci pohádkového putování na vás čeká kapela „Z valníku“ a bude i ohňostroj! Vezměte si s sebou baterky. Děti do 8 let půjdou v doprovodu rodičů nebo starších sourozenců. Je rovněž nutné zajistit jejich návrat z cíle trasy zpět do Zákup  

  Nahoru
 • Jazykový pobyt ve Velké Británii očima Kristýny

  Publikováno v Květnu 18 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Živě si pamatuji, když paní učitelka vstoupila letos v únoru do třídy s tím, že 15 zájemců má možnost jet na jazykový pobyt do Anglie. Hned mě přepadl pocit štěstí a natěšenosti - a to jsem vlastně ani nevěděla, zda budu opravdu vybraná. O pár týdnů později se na dveřích její učebny objevil papír, kde byla jména vyvolených. Když jsem se tam podívala, stálo tam nejen mé jméno, ale i některých mých kamarádů!. Už v ten den - co den, ale okamžik! jsme se začali domlouvat, kde, kdo a s kým bude sedět. Ještě jsme přesně ani nevěli, kam pojedeme, ale už nám bylo jasné, že to bude ten nejlepší týden, co jsme spolu zažili a také, že ano, ale k tomu později. Asi čtyři týdny před odjezdem jsme se sešli a napsali si rozřazovací test, protože jsme v UK chodili pochopitelně do školy a právě díky tomu testu jsme věděli, kdo do jaké třídy dle vlastní úrovně bude chodit. Posledních sedm dní, jsme horlivě odpočítávali a balili vše potřebné. Sobota, přesně ta, na kterou jsme se všichni těšili, čtvrt na čtyři odpoledne, poslední pusinky rodičům, ale myšlenky už za kanálem. V půl čtvrté se za námi zavřely dveře autobusu a my se s rodiči mohli rozloučit už jen máváním, ale myslím, že zrovna to nikoho příliš netrápilo. Horší byla představa několika hodin v autobuse. Na území České republiky jsme stále měli wifi připojení, ale pak to všechno bylo jen na vyprávění historek, hraní her "zadrž dech v tunelu" a naší představivosti např. o našich "adoptivních rodičích." Cesta po Německu byla nekonečnější než Nekonečný příběh. Do nizozemské hranice jsme přejeli kolem jedné hodiny ranní, takže většina byla alespoň v polospánku. Ten reálný byl totiž v autobude nemožný. Kolem třetí hodiny jsme si udělali zastávku v Belgii a odtamtud už jsme plynule jeli asi dvě hodiny do Calais, kam jsme dorazili před šestou ranní. Proběhla pasová kontrola - vše v naprostém pořádku a následovalo čekání na parkovišti. Z Calais jsme se trajektem přepravili do Doveru. Konečně jsme byli už skoro v našem určeném cíli. Právě v Doveru nás čekal první kousek Anglie, a to Doverský hrad. Obrovský hrad, stojící na kopci s fascinujícím výhledem, který nebyl nikdy dobit. Tam nás čekal první rozchod. Přiznávám, že mě hrady nikdy nebavily a když už jsem na nějaký musela, tak jsem se znuděně procházela v interiéru, ale tady ne. Už jeho vzhled a čisto kolem něj mi dodalo odhodlání si prohlídku naplno užít. Dostali jsme mapku, aby jsme se v tak rozsáhlém areálu nemohli ztratit a vydali se okukovat tu krásu. Okolí I vnitřek této unikátní stavby je okouzlující. Naprosto famózní byl výhled. Z jedné strany město a přístav a z té druhé kopce a krajina. No prostě něco tak dokonalého jsem do toho okamžiku neviděla. Po prohlídce jsme se opět usadili do autobusu a nechali se odvést do našeho cíle, a tím bylo pobřežní městečko Hastings. Než nás však vyzvedly rodiny, čekala nás prohlídka místního hradu a Smugglers Caves, tedy Pašerácké jeskyně. Nemohu říct, že nás to tam příliš bavilo, ale možná, že to bylo právě tím, že jsme byli po velice náročné cestě prostě unavení. Po prohlídce těchto dvou míst nás čekal rozchod na pobřeží. Tam byly obchůdky, dětská casina, stánky s jídlem a hlavně moře a krásné kamínky na kamínkové pláži. Právě tam, byl náš poslední společný čas. Následovala dlouhá, ale přesto zajímavá cesta ke škole. U školy nás nahnali zpátky do autobusu, kde jsme čekali, než si pro nás příjdou hostitelské rodiny. Něco málo nám o nich Kristýna, tedy naše suprová průvodkyně, řekla, takže jsem si začali dělat už realističtější obrázky. Někoho si odvedla paní, která se zajímá o nosorožce, jiné zase rodina umělců no a mě s mými spolubydlícími super mamča. Někdo jel taxikem, jiní autem či pěšky, protože to měli dál od školy no a my? My jsme přešli ulici a byli jsme v našem náhradní domě, který sice nebyl typický cihlový, jako je v Anglii zvykem, ale byli jsme spokojené, že jsme konečně tam, kde je postel, sprcha a jídlo. Náhradní mamča nám ukázala suterén, kde jsme měly nové zázemí. Vybalily jsme si nejnutnější, vysprochovaly se a už jsme seděly u stolu a povídaly si. Předaly jsme české výrobky a zákupské suvenýry, které jsme pro ně přivezly. Moc je zaujal náš zámek a pralinky se slivovicí. Nakonec jsme dostaly večeři, najedli se, popřály dobrou noc a ulehly jsme do postele. Ráno jsme se s naší "sestrou" nasnídaly a přešly tu ulici ke škole. Následující čtyři hodiny byly pro někoho utrpením a pro jiné zábavou. Povídali jsme si s naší novou paní učitelkou, hráli s ní hry a víc a víc se vžívali do angličtiny. Oběd byl pro nás docela šok. Hranolky a hamburger? Hranolky a lasagne? Ale bylo to výborné. Po škole, tedy kolem druhé hodiny jsme byli autobusem odvezeni do pirátské vesničky Rye, kde jsme si prošli krásné uličky a následně přejeli do útulného městečka Battle. Byl by hřích, kdyby jsme se neprošli po parku Battle Abbey a nepodívali se na výhled z hradu. Den třetí se dopoledne nelišil od toho druhého, byli jsme ve škole, ale odpoledne jsme zavítali do Brightonu. Podívali jsme se do Sea Life Centra, tedy do akvária ryb a mořských živočichů. Prošli jsme si tam tunelem, kde nad námi plaval žralok a maličkým tunýlkem, kde pro změnu bylo nespočet “Nemo rybiček”. Poté jsme se podívali na nádhernou stavbu Royal Pavilionu a následně nás čekal rozchod v centru města. Po necelých dvou hodinách se vetšína šla v rychlosti podívat na známé Brighton Pier a pak už jsme dle mého názoru nejkrásnější město v Anglii opustili. Ve středu nás hned po škole čekala cesta na Seven Sisters, tedy na známé útesy, které účinkovaly v několika filmech a slouží i sebevrahům. Jestli někdo nevěří, že příroda čaruje, tak by měl právě procházku po těchto útesech zažít. Tolik krás najednou se totiž jen tak nevidí. Kolmá sněhově bílá stěna nebo několik barev moře? Fakt to tam za to stojí, a navíc cestou narazíte i na několik druhů famózně vonících květin. No, a byl tu čtvrtek. Brzké vstávání, rozloučení s rodinami a setkání před školou. V sedm hodin jsme opustili místo, kde jsme měli na těch pár dní zázemí a vyjeli jsme do Londýna. Cesta tam nebyla ani tak dlouhá, ale to motání po Londýně až k London Eye ano, avšak stálo to za to. Celý okruh po hlavním městě Anglie začal právě u zmiňovaného London Eye, odkud jsme viděli už několim dalších památek. Vyfotili jsme se s Big Benem a Houses of Parliament v pozadí a pomalu jsme došli k Westminster Abbey, kde jsme se vyfotili stejně tak, jako u každé památky a pokračovali jsme přes Whitehall ke koňské stráži, kde jsme dokonce zastihli i jejich výměnu. Poté jsme měli asi dvě hodinky volno v parku, kde jsme si užívali typický anglický styl - piknik v parku s úsměvem na tváři. Odtamtud jsme se došli společně podívat na Buckingham Palace-královnu jsme nezastihli. Následně na Trafalgar Square a Leicester Square, kde mimochodem začal náš hlavní rozchod v Londýně. Odtamtud si šel každý svou cestou. Většina však zamířila na Oxford Street, kde se pustila do vášnivého nakupování. V domluvený čas jsme se opět sešli na domluveném místě a odtamtud jsme se s plýnimi taškami věcí přesunulu k zastávce lodě. Nastoupili jsme a kochali se další krásou města, kterou jsme z ní viděli. Podpluli jsme London Bridge, Tower Bridge, zkrátka bylo těch památek nespočet. Nakonec naše plavba skončili u O2 arény, kde jsme si všichni nakoupili jídlo na cestu domů a následně nasedli do našeho autobusu, který na nás čekal na parkovišti. Se slzami v očích jsme zamávali Londýnu a vyjeli opět do Doveru, kde jsme dvě hodiny čekali na trajekt, který nás dopravil zpátky do Calais a odtamtud už pouze autobusem do České republiky. Za celou partu bych chtěla těm, kteří nám tuto cestu zařídili poděkovat. Anglie je jedním slovem kouzelná, ale to si myslím, že z tohoto článku je poznat. Moc se nám tam líbilo a hned bychom se tam vrátili. DĚKUJEME. Za všechny zapsala Kristýna Řeháčková z 9.B  

  Nahoru
 • Smuteční oznámení

  Publikováno v Květnu 15 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Se zármutkem oznamujeme, že nás náhle opustila naše kolegyně, paní učitelka Mgr. Dagmar Vorlíčková.

  Nahoru
 • Studijní skupiny

  Publikováno v Květnu 3 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  PRO BUDOUCÍ ŠESŤÁKY: Vážení rodiče, od příštího školního roku 2017/2018 dochází k systémové úpravě dělení třídních kolektivů při přechodu na druhý stupeň ZŠ. Přicházíme s nabídkou studijních skupin ve vybraných předmětech. Ve školním roce 2017/2018 otevřeme dvě 6. třídy, ve kterých vytvoříme pro výuku českého jazyka, matematiky a anglického jazyka dvě studijní skupiny. Studijní skupiny vytváříme, abychom podporovali, rozvíjeli a respektovali individuální zájmy a potřeby žáků. Neméně důležitým faktorem systému studijních skupin je zachování původních kolektivů z prvního stupně, pokud si předchozí vývoj vzájemných vztahů ve třídě nevyžaduje zásah do obsazení jednotlivých tříd. Do studijních skupin budou žáci rozděleni dle výsledků srovnávacích testů (SCIO) a prospěchu žáka ve 2. pololetí 5. ročníku a dle jeho zájmu a dispozic. Žáci budou děleni do studijních skupin v předmětech matematika - 4 hod., český jazyk mluvnice - 2 hod. a anglický jazyk -3 hod./ týdně. Ve zbývajících vyučovacích hodinách bude výuka probíhat v původních třídních kolektivech. Základní charakteristika studijních skupin: • Žák si může vybrat předmět, ve kterém se chce více rozvíjet. • Rozdělení do skupin probíhá na základě srovnávacích testů (SCIO). • Při rozdělování do studijních skupin zohledňujeme i známky na vysvědčení v daném předmětu. • Studijní skupiny mají mírně rozdílný rozsah učiva. • Skupiny jsou průchozí, žáci mohou být dle svých studijních výsledků přeřazeni do druhé skupiny. • Přeřazení žáků bude uskutečňováno na základě výsledků testů a klasifikace z jednotlivých předmětů na návrh vyučujícího, na základě rozhodnutí ředitele školy.  

  Nahoru
 • Basketbal nás baví

  Publikováno v Dubnu 5 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Basketbal nás baví a jde nám. Dne 4.4.2017 se uskutečnilo okresní finále v basketbalu základních škol okresu Česká Lípa a to v naší sportovní hale. Chlapci i děvčata předvedli výborné kolektivní výkony podpořené ukázněným chováním a dorou taktikou. Obe družstva zvítězila a postupují do krajského finále, které se koná dne 6.4.2017 opět v naší sportovní hale. 

  Nahoru
 • Turnaj ve vybíjené, 28.3.2017

  Publikováno v Dubnu 5 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Turnaj ve vybíjené 4. – 5. tříd chlapci V úterý 28. 3. 2017 se chlapci z naší školy zúčastnili okresního kola turnaje ve vybíjené 4. – 5. tříd v tělocvičně ZŠ 28. října v České Lípě na Špičáku. V obrovské konkurenci 15 týmů z celého okresu se naši chlapci rozhodně neztratili a ve všech svých zápasech podali velmi bojovný výkon. Pravidla byla neúprosná a do finále postupovali pouze první ze skupiny a my jsme byli druzí. Obsadili jsme celkově 4. místo. Odjížděli jsme spokojení, sluníčko svítilo, a tak jsme to oslavili nanukem. Děkujeme za vzornou reprezentaci, a to nejen sportovní. Jmenovitě Fandovi Nedvědovi, Adamu Kolertovi, Jirkovi Lamberskému z 5. A, Samu Vackovi, Davidu Žížalovi, Robertu Líbalovi z 5. B, Máťovi Severovi, Járovi Kovařčíkovi, Ráďovi Halabalíkovi, Honzovi Okenkovi ze 4. A, Davidu Jakešovi, Míšovi Nyklesovi ze 4. B.  

  Nahoru
 • Jazykově vzdělávací pobyt ve Velké Británii

  Publikováno v Březnu 20 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Jazykově vzdělávací pobyt ve Velké Británii je určen pro žáky 7. – 9. tříd. Uskuteční se v květnu a žáci během týdenního pobytu navštíví město Hastings, kde budou ubytováni v hostitelských rodinách. Během pobytu absolvují 12 lekcí výuky Aj pod vedením zkušených lektorů a seznámí se s významnými reáliemi Velké Británie. Škola přispívá na pobyt patnácti vybraným žákům částkou 100 000,-Kč, kterou na tyto účely obdržela darem od firmy ML Tuning. Kritéria výběru žáků: 1. Žáci, kteří obdobný, dotovaný pobyt, organizovaný školou neabsolvovali. 2. Účast na olympiádě v Aj. 3. Prospěch v Aj. 4. Celkový průměrný prospěch.  

  Nahoru
 • Ovoce, zelenina a mléko do škol

  Publikováno v Březnu 17 2017 v kategorii Novinky ZŠ

   Vláda schválila návrh zvýšit dotace na ovoce, zeleninu a mléko do škol. Celkově podpora vyjde na 930 milionů korun. Zdravé potraviny budou nově k dispozici i žákům druhého stupně základních škol, počítá se s dvojnásobným počtem zapojených dětí. Mléko by mělo dostávat 1,1 milionu dětí, ovoce a zeleninu 910 tisíc školáků.

  Nahoru
 • LK Benecko očima žáků

  Publikováno v Březnu 15 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  OHLÉDNUTÍ ZA LETOŠNÍM LYŽAŘSKÝM KURZEM OČIMA ŽÁKŮ Jak hodnotím letošní lyžařský kurz? - 20/10 - lyžařský kurz se mi moc líbil - bylo to super, pojedu zase - dávám 10 bodů, byla sranda, zatlačili jste nám na mozky - je nejlepší ze všech - jsem z toho nadšená - špatně, stýskalo se mi - mně se to hrozně líbilo - byl dobrý, dávám 9 bodů - dobrý, až na to, že minulý rok jsem byl lepší - bylo to dost dobrý - byl o dost lepší než loni, takže SUPER - megasuper - super, byl jsem v prvním družstvu - byl superkalifradžilistykexpryjalidózní - je skvělý - bylo to tu super - hodně dobře - parádně, zákeřné přepadovky - EPIC, bylo dobrý lyžování na HSK - 11/10 !!!!!! - já ho hodnotím na 100% - dobrý - nejzábavnější - byl hezkej, hezky se lyžovalo - je vynikající - nemám slov, bylo to komplet - zábavný a dobrý - lyžařský kurz hodnotím 10 bodů - velmi vydařený program, hezky provedený - nijak Co se mi líbilo? - night skiing - moc se mi líbily závody ve slalomu - líbilo se mi moc a moc lyžování - aktivity, bylo to hezky vymyšlené a vůbec - všechno - noční lyžování - jak pí učitelky vymýšlely výcviky - líbil se mi skokánek, ale stýskalo se mi - že jsme všichni moc nepadali - jeli jsme na černé sjezdovce a přestoupila jsem z 3. družstva do 1. družstva - že při lyžování byli hodnější než ve škole - že jsem se naučila lyžovat - líbilo, jak jsme závodili - Klement, no vlastně vše kromě chození na Zvon - snowtobing - líbilo se mi dvojspřeží - slalom, večerní lyžování, když jsme dostali návleky na helmu - líbil se mi slalom, dobrý čas, oblouky na hranách - lyžování na HSK - to, jak pí učitelka spadla a řekla, že má nějakého trabanta - lyžování, protože bych chtěl být lyžař - mně se tady líbilo být s pí učitelkou M.K. - vše - když jsme jezdili s jedničkou - byli tu se mnou kamarádi - jak jsem postoupil do 3. skupiny - sjezdovky a spol - osobní volno Co bych změnil? - nic - kapitány v týmech - nic bych neměnil - nic, ať je to tak, jak to je - abych neplužila - paní učitelky - aby paní učitelky chodily kontrolovat, jak si čistíme zuby - aby děti neřvaly - abychom si příště nenadávali AAA*1, 2K - aby vleky nebyly tak rychlé - polohu sjezdovek - déle vstávat - já bych změnila budíček - všechno se mi zdá super - návštěvy o poledním klidu - budíčky v 7:00 - poslouchání - pokoje - nějaké lidi - že bych mohla být ve 2. družstvu - nic, kurz byl dobrý - aby bylo přísnější bodování v úklidu - lepší bodování, aby nebyli tak přísní Moje nejoblíbenější aktivita: - noční lyžování - lyžování - odšlapování a lyžování - týmy - skákání přes skokánek - ježdění na pomě - skákání na skokánku - že jsme mohli jezdit sami v pluhu - lyžování a diskotéka - koulování - jezdili jsme 2 slalomy – normální a dětský - bytí na pokoji - spaní - lyžování na černé sjezdovce - ježdění na hranách - být ve skupinách - jezdit na tanečníka - slalom - lyžování, protože se to chci naučit - provokování pí učitelky M.K. - týmové práce - večerní program - lyžování, protože na pokoji je nuda - jezdit trasy, kterou dělal někdo z mých kamarádů Kdo by si zasloužil pochválit? - Jirka, protože pomáhal a když se smál tomu, kdo spadl, spadl také - pí učitelka R.L., že nás učí lyžovat - všichni si zaslouží pochválit - páťáci podle mě udělali ohromný kus práce - paní učitelky, protože s námi vydržely týden - Ondra, Sam, Týna, Aňa, Adam - Terka, protože se snažila - všichni, protože se snažili nepadat a všichni sjeli slalom - skupiny, protože se snažily - učitelky - Mára, protože mi pořád pomáhal, když jsem spadla - 1. družstvo - děti, že se jim nic nestalo - pí učitelky, že to s námi ve zdraví přežily - pí učitelky a pan ředitel, protože měli trpělivost - rozhodně kuchaři - nic - Jirka Lamberský, když někomu spadla hůlka sebral ji - Sam - všechny učitelky za naučení lyžování - pí učitelka D.V. za to, že nás dobře naučila lyžovat - Ondra Sláma, všichni ví proč - Vaneska, protože dobře vyhlašovala polední klid - Ondra, protože skvěle vedl tým - instruktoři – učitelé a ředitel - nikoho, nemám náladu na pochvaly Ještě bych chtěl dodat: - já vůbec nevím, co dodat - že se mi líbí Martinova bouda - nic nechci dodat, DĚKUJI - povedlo se vám to, vážně SUPER - miluji lyžařský kurz - nic - chtěla bych mít v týmu Barču - něco proti stýskání - že se mi tu hodně líbilo - holky z pokoje č. 10, pořád dělaly něco učitelce, už to bylo trapný - moc se mi tady líbilo - asi nic, bylo to super - nic, bylo to prostě SUPER - aby se mohlo déle spát - jsem ráda, že jsem ve dvojce - že bylo super jídlo - bavilo mě to tady, SUPER - aby nebyla diskotéka - byl to SUPER LYŽÁK - aktivity, mohly by být kratší      

  Nahoru
 • Základní škola a Mateřská škola Zákupy, příspěvková organizace uskuteční ZÁPIS k povinné školní docházce ve středu 5.4.2017od 14:00 hodin do 17:00 hodin. Zápis dětí do prvních ročníků základních škol vychází z ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.   Zákonný zástupce (rodič) je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce. Nesplnění ze strany zákonných zástupců lze považovat za porušení jejich právních povinností. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky podle věty druhé je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce. S sebou rodiče přinesou: občanský průkaz a rodný list dítěte. Průběh zápisu k povinné školní docházce bývá zpravidla rozdělen na dvě části: a) formální část, při které zákonný zástupce předá požadované údaje a požádá o zápis dítěte k plnění povinné školní docházky a tím naplní svou zákonnou povinnost, jde o zahájení správního řízení k přijetí; b) motivační část, při které kromě motivace dítěte pro školní docházku dochází také k orientačnímu posouzení jeho školní připravenosti. Odklad povinné školní docházky: není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Pokud požadované posudky budete mít již před zápisem (odborný nebo dětský lékař; školské poradenské zařízení) přineste je k zápisu. Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ a MŠ Zákupy pro školní rok 2017/2018: 1. Žáci s místem trvalého pobytu ve školském obvodu spádové základní školy - území obce Zákupy (Zákupy, Nové Zákupy, Kamenice, Šidlov, Lasvice, Božíkov, Veselí, Brenná). 2. Žáci s místem trvalého pobytu na území jiných obcí do naplnění kapacity. 3. Plánovaný počet tříd 1.ročníku: 2. Počet žáků, které bude škola do těchto tříd přijímat: 60.  

  Nahoru
 • Prodej svačin ve školní jídelně

  Publikováno v Březnu 14 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Prodej svačin ve školní jídelně bude ukončen ke dni 17.3.2017. Důvodem je nízký zájem žáků.

  Nahoru
 • Internetová žákovská knížka

  Publikováno v Lednu 31 2017 v kategorii Novinky ZŠ

  Vážení rodiče, od 1. 2. 2017 spouštíme zkušební provoz internetové žákovské knížky (dále IŽK). • Do konce školního roku 2016/2017 bude naše škola používat oba druhy žákovských knížek a od školního roku 2017/2018 se bude ve 3. – 9. ročnících evidovat veškerá klasifikace a výchovná opatření pouze prostřednictvím IŽK. • Žákům 3. – 9. ročníku bude pro školní rok 2017/2018 současně vydán žákovský průkaz, který bude obsahovat identifikační údaje školy, žáka a jeho zákonných zástupců, omluvný list, jiná sdělení a pozvánku na třídní schůzky. • Žáci budou tento žákovský průkaz nosit s sebou denně do školy. • Žákům, jejichž rodiče nemají přístup na internet, bude umožněno používat klasickou žákovskou knížku. • Žáci 1. - 2. tříd budou dále používat pouze klasické žákovské knížky. • Spuštění internetové stránky, kde najdete internetovou žákovskou knížku, vyžaduje běžné připojení k internetu přes počítač, tablet nebo mobilní telefon. Zákonným zástupcům a následně i žákům budou přiděleny přihlašovací údaje do systému, které budou používány po celou dobu školní docházky. • Doporučujeme pečlivě si uschovat přihlašovací údaje (žák i zákonní zástupci) a neposkytovat je třetím osobám. Hesla jsou unikátní a jsou generována systémem Bakaláři (heslo pro žáka i pro zákonného zástupce). • Přístup do IŽK je prostřednictvím internetové adresy: https://bakalari.zszakupy.cz • Návod na používání IŽK naleznete na: www.zszakupy.cz – v záložce „Pro rodiče“ – „Informace rodičům“. http://www.zszakupy.cz/pro-rodice/informace-rodicum • V uzavřených obálkách nyní dostáváte přihlašovací údaje zákonných zástupců a v průběhu 2. pololetí následně obdrží přístupové heslo i žáci. Prosíme, uschovejte si své přístupové heslo a neinformujte o něm své dítě. Rovněž si poznamenejte (až obdržíte) heslo žáka pro případ ztráty (žákovský přístup do IŽK připravujeme, bude aktivní nejdříve v dubnu 2017). • V případě ztráty hesla lze pomocí odkazu zapomenuté heslo na přihlašovací obrazovce získat do vašeho e-mailu nové heslo. V případě jiných komplikací kontaktujte svého třídního učitele, který Vám zajistí přes správce sítě potřebné náležitosti. • Přístupové údaje nelze poskytovat po telefonu nebo e-mailem. • Zákonný zástupce se do systému přihlašuje pouze svými přihlašovacími údaji (nikoli žákovskými), čímž potvrzuje pravidelnou (min. jednou za 1 týden) kontrolu klasifikace a výchovných opatření svého syna/dcery. Vyučující má zpětnou vazbu, jak je IŽK prohlížena žákem i zákonným zástupcem. • IŽK má i komunikační nástroj (Komens), který umožňuje navštěvovat nástěnku třídy se zprávami pro rodiče a žáky a zároveň slouží i jako interní elektronická pošta mezi vyučujícím a rodičem či žákem. Další výhodou je přístup na rozvrh hodin či suplování. Věříme, že nové prostředí a rozšířené možnosti internetové žákovské knížky Vám budou vyhovovat.  

  Nahoru
 • Svačiny ve školní jídelně

  Publikováno v Prosinci 20 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Od 3. ledna 2017 budou mít žáci možnost zakoupit si svačinu ve školní jídelně. Bude se jednat o jednoduché zdravé svačiny - pečivo s pomazánkou, obložené chleby, housky... Svačiny se budou prodávat pouze o velké přestávce.

  Nahoru
 • Workshop Erasmus+

  Publikováno v Prosinci 19 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 5.12 do 7.A (a o týden později do 8.A) přišli dobrovolníci z Evropského projektu Erasmus+. Každý dobrovolník je z jiného státu a domlouvají se angličtinou. Dobrovolníků přišlo šest - Sona, Anastasia, Nicola, Erlinda, Nini a Santi. Cestují každým rokem do nějakého jiného státu, kde se snaží navázat kontakt s různými dětmi. Momentálně žijí v České Lípě - zhruba dva měsíce. Na úvod proběhlo pár seznamovacích her a následovně práce ve skupinách, kde jsme se museli pomocí angličtiny dozvědět od dobrovolníků nějaké ty informace. Poté se ptali oni nás. Naštěstí konverzace proběhla bezproblémově a každý se dorozuměl, přestože třeba v angličtině zrovna nevyniká! Celý workshop trval 2 hodiny a nakonec bylo hodnocení. Všichni hodnotili zejména kladně – nejvíce nás překvapily informace o tom, že v každé zemi slaví vánoční svátky v jinou dobu, někde dokonce až v lednu. Také slavnostní tabule se v různých zemích liší. A konečně jsme se dozvěděli i něco o samotném programu Erasmus+, čehož možná někteří z nás využijí v budoucnu a vyrazí také do světa na zkušenou! David Szymeczek  

  Nahoru
 • Setkání žákovských parlamentů ZŠ Libereckého kraje

  Publikováno v Prosinci 13 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve čtvrtek 8. prosince 2016 se v prostorách Krajského úřadu LK uskutečnilo setkání kompletních žákovských parlamentů ZŠ. Akci organizovala konzultační centra pro žákovské parlamenty ze Základní školy a Mateřské školy Raspenava a ze Základní školy a Mateřské školy Zákupy. Zúčastnilo se celkem 160 žáků a pedagogů z 9 základních škol z celého Libereckého kraje. Byly to parlamenty ze ZŠ U Soudu Liberec, ZŠ Pasířské Jablonec nad Nisou, ZŠ Ostašov, ZŠ Libštátu, ZŠ 28. října Turnov, ZŠ Stráž pod Ralskem, ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou, ZŠ a MŠ Hejnice a ZŠ Skálova Turnov. Hlavním tématem programu, který zahájil Mgr. Petr Tulpa, člen Rady Libereckého kraje pro rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, bylo sdílení zkušeností s fungováním žákovských parlamentů na základních školách z pohledů žáků. Nechyběly ani prezentace zajímavých projektů, které členové ŽP ve svých školách realizují. Parlamenťáci si během tříhodinového setkání zvládli zahrát i ledolamku a na závěr zástupci všech parlamentů úžasně vyjádřili pomocí jednoho listu papíru, co pro ně parlament znamená.  

  Nahoru
 • Dne 23.11. 2016 se konala olympiáda z dějepisu. Soutěže se zúčastnilo pět žáků. A jak vše dopadlo? 1. místo Maruška Mitáčová z IX. A 2. místo Martin Paďour z VIII.A 3. místo Nicolas Reh z VIII.A 4. místo Kristýna Řeháčková z IX.B 5. místo Matěj Šimončič z VIII.A Do okresního kola, které se bude konat v lednu v České Lípě, postupují Maruška a Martin. Blahopřejeme. Paní učitelka Klimentová děkuje všem, kteří se olympiády zúčastnili. 30. listopadu se konala olympiáda z českého jazyka, které se zúčastnily čtyři dívky z 9. tříd. Téma se tentokrát točilo kolem padání, pádů, ale také vzletů a všechny dívky si vedly velmi dobře: 1. místo Marie Mitáčová z IX. A 2. místo Kateřina Stedilová z IX. B 3. místo společně Sabina Polanecká z IX. B a Lucie Zapletalová z IX.A. Do okresního kola postupují Maruška a Káťa – budeme jim držet palce a doufáme, že se některé z nich podaří zopakovat loňský úspěch Kláry Jindrové, která postoupila až do krajského finále! DH  

  Nahoru
 • Dotazníky pro rodiče, vyhodnocení

  Publikováno v Prosinci 1 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Vyhodnocení dotazníkové akce pro rodiče, která proběhla během třídních schůzek dne 22.11.2016 najdete zde.

  Nahoru
 • Adventní jarmark 2016

  Publikováno v Listopadu 26 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  V sobotu 26. listopadu se konal v kulturním domě další ročník adventního jarmarku, který pořádala naše škola. Ke koupi byly věnce, svícny, přáníčka, slaměné a papírové ozdoby, cukroví a mnoho dalšího. Člověku až oči přecházely, kolik krásných věcí vyrobily děti pod vedením svých učitelek, a hlavně maminky, babičky a tetičky ze Zákup a celého okolí. Pokud bychom měli jmenovat jeden hit tohoto jarmarku, byl by to pečený čaj, který nabízelo mnoho tříd. Jarmarku se zúčastnilo mnoho nakupujících a všem patří obrovský dík za trpělivost, kterou měli s našimi prodavači a obsluhou. Pro děti to byla výborná zkušenost i motivace do dalšího ročníku. Po skončení jarmarku na náměstí vystoupil pěvecký soubor Zákupáček pod vedením Kláry Bartošové a poté už se rozsvítil vánoční strom. Doufáme, že jsme přispěli ke zdárnému zahájení adventu a všem přejeme jeho poklidné prožití.  

  Nahoru
 • Co se o nás píše v Českolipském deníku

  Publikováno v Listopadu 14 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Na níže uvedeném odkazu si můžete přečíst  zajímavý článek o našem žákovském parlamentu. http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-zakladni-skoly-v-zakupech-maji-zakovsky-parlament-20161112.html

  Nahoru
 • Hlasování pro projekt našeho žákovského parlamentu

  Publikováno v Listopadu 11 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Návštěva 6 zástupců našeho žákovského parlamentu v Poslanecké sněmovně v Praze Poslaneckou sněmovnu navštíví v pondělí 21.11.2016 vybraných 10 škol a je pro ně připraven zajímavý program. Parlamenty si měly připravit video o úspěšném projektu, který zrealizovaly v uplynulém školním roce a odeslat ho do Centra demokratického učení v Praze. Náš ŽP natočil video na téma „Bezpečnost chodců na silnici“. Pozor!!! Pouze 5 projektů, které tento týden vybere veřejnost, se zúčastní soutěže o projekt roku 2016 (a jen tyto projekty budou na místě představeny formou videa)!!! Hlasování je spuštěno od tohoto pondělí 14. 11. a uzavře se v pátek 18. 11. v 12:00 na této webové stránce: http://www.skolaprodemokracii.cz/deti-v-parlamentu/hlasovani-o-nejlepsi-zakovsky-projekt-roku-2016.html Prosíme všechny žáky, učitele, rodiče a příbuzné, aby náš projekt podpořili. DĚKUJEME!!!  

  Nahoru
 • Třídní schůzky SRPŠ 22.11.2016

  Publikováno v Listopadu 7 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  V úterý 22.11.2016 se konají třídní schůzky SRPŠ. Klasické třídní schůzky se na I. stupni konají od 16:15 hodin a to ve třídách: 2.B, 3.A, 3.B, 5.A. Ve třídách 1.A, 1.B, 2.A, 4.A, 4.B, 5.B se koná informační odpoledne od 14:00 hodin . Na II. stupni se konají klasické třídní schůzky od 17:00 hodin.

  Nahoru
 • Na stopě klimatu - ekologický projektový týden

  Publikováno v Listopadu 14 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve dnech 9. – 15. října se uskutečnil v německém Thalheimu ekologický projektový týden. Z naší školy vybraly paní učitelky Kňobortová a Klimentová 25 žáků z 6. 9.ročníku a také nad námi celý týden měly dohled. Byli jsme ubytováni v malém městečku vzdáleném asi 20 km od města Chemnitz a naši skupinu doplnilo 29 německých dětí. Akce probíhala v ekologickém duchu a celý pobyt byl hrazen z projektu Evropské unie. Ubytování se na první pohled zdálo v pohodě, ale již první večer se i pod těmi nejlehčími začaly propadat postele. Ze začátku to byly jen spodní patra paland, ke konci týdne se však začaly propadat i horní patra. Většinu jsme zase dali dohromady a musíme říct, že vše ostatní bylo v pořádku, včetně výborného jídla. Program projektu byl opravdu bohatý: Po příjezdu jsme hráli různé seznamovací hry a na druhý den byla prohlídka lesa a okolí Tabakstanne. Absolovovali jsme také přednášku na téma „Ekologická stopa“, jízdy na čtyřkolce a nesportovní olympiádu Navštívili jsme bazén Freizetbad Greifensteine Geyer, kde jsme se pořádně vydováděli. Zajímavá byla i exkurze v továrně na těstoviny Nudelcentrum Riesa nebo plavba parníkem mezi městy Seußlitz a Míšeň a prohlídku tohoto krásného historického města. Čtvrtý den pobytu jsme se šli podívat na kopec zvaný Hrouda – na tomto zvláštním místě rostou kaktusy a stromy naruby! Můžete se tam usadit na vyhřívanou židli nebo jako my vylézt na rozhlednu – a pokud budete mít větší štěstí na počasí než my, možná z ní i něco uvidíte . Druhá část účastníků měla za úkol za 10 Euro nakoupit vhodné ekologické potraviny. Večer jsme mohli hrát stolní tenis. Poslední den jsme si prohlédli rodinou ekofarmu Rößlerhof a vlastnoručně vyrobili několikakilový bochník sýra. Večer jsme si zatančili na rozlučkové diskotéce. Předtančení předvedla skupina z Ruska, která přicestovala z dálky více než 40 000 km. I mezi nimi jsme našli kamarády. Zpočátku jsme měli v naší českoněmecké skupině malý problém s komunikací. Určitě nebyl problém v jazyce - bylo to o tom se pořádně rozkoukat. Naše dorozumívání stálo na angličtině a trochu i němčině, protože tu se učíme jako druhý cizí jazyk teprve 3. rokem. Ale jinak jsme si s Němci hodně rozuměli a povídali. O zábavu bylo postaráno, chápali i většinu našich vtipů, a dokonce jsme je naučili i několik českých her. V průběhu druhého až třetího dne se z nás stala super parta! Nikdy bychom neřekli, že z nás budou takoví kamarádi! Nejvíce nás stmelily jízdy v autobuse, ač by to nikdo nečekal. Právě v autobusech byl čas si povídat, na jaké téma jsme chtěli, a vzájemně jsme se učili různá slovíčka a fráze v jazyce toho druhého. Všichni jsme byli ze zájezdu nadšení a loučení s novými kamarády ze Saska bylo opravdu smutné. Nikdo netušil, že si s Němci vytvoříme tak hezké vztahy. S mnohými z nich si dodnes píšeme a věříme, že se ještě někdy potkáme. Na závěr patří velké poděkování paním učitelkám Kňobortové a Klimentové za péči a starostlivost o nás. Účastníci zájezdu z 9. tříd  

  Nahoru
 • Sportovní den 27.9.2016

  Publikováno v Září 29 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 27.9.2016 jsme uspořádali pro žáky základní školy sportovní den. Soutěžilo se v sedmiboji podle pravidel "Odznaku všestrannosti olympijských vítězů".  Všichni závodníci absolvovali tyto discipíny: běh na 60m, hod 2 kg medicimbálem, přeskoky švihadla za 2 minuty, trojskok z místa odrazem snožmo, leh - sed za 2 minuty, hod míčkem, běh na 500m (I.stupeň) a běh na 1000m nebo driblinkový běh po dobu 2 minut (II.stupeň). Všechny disciplíny byly bodovány a pořadí určoval součet bodů ze sedmi disciplín. Žáci závodili celkem ve 20 kategoriích: rok narození 2010, 2009 ...........2001, chlapci a dívky zvlášť. Výsledky najdete na http://www.zszakupy.cz/zakladni-skola/sport/vysledky a fotogalerii na http://www.zszakupy.cz/gallery/sportovni-den-2016. Závodů se zúčastnilo celkem 248 z 315 žáků školy, dalších 25 žáků pomáhalo u jednotlivých disciplín. Všem závodníkům patří uznání a pochvala za předvedené výkony, snahu a vytrvalost dokončit závod. Poděkování patří i všem pedagogickým zaměstnancům za přípravu, organizaci, za práci rozhodčích, práci v počtářské komisi, psaní diplomů ... Všichni zúčastnění žáci i dospěláci, přispěli ke zdárnému průběhu sportovního dne, k tomu, že jsme si užili bezvadné dopoledne ve Sportovním areálu Emila Zátopka.     Na závěr připomínáme pár pozoruhodných výkonů: rok narození 2010: Eliška Sazamová 60m - 11,0, švihadlo - 101 přeskoků rok narození 2009: Jaroslav Nedbal leh sed - 60; běh 500m Anežka Marková a Kristián Knespl - 2:07; Filip Černý - švihadlo 170 přeskoků rok narození 2008: Lilian Samková leh - sed - 60; Vojtěch Horáček leh - sedy - 68 rok narození 2007: Tereza Středová - švihadlo 255 přeskoků; Martin Tichý - leh sed - 73 rok narození 2006: Anna Tichá - leh - sed - 98; Matouš Severa 60m - 9,7, hod míčkem - 43,5m rok narození 2005: Adéla Měchurová 60m - 9,9, švihadlo - 224 přeskoků; František Nedvěd - hod míčkem - 60m rok narození 2004: Vladimír Pelc 60m - 9,3; Ladislav Hlobeň - leh - sed  - 97; Oleh Kuzmenko - driblik - 386m; Lukáš Němeček 1000m - 3:48 rok narození 2003: Daniela Bavková  60m - 9,3, leh sed - 80 rok narození 2002: Adam Vrablic 60m - 8,2; Natálie Nedbalová - hod míčkem - 34,5m rok narození 2001: Marek Frič  60m - 8,1, hod medicimbálem - 15m; Michal Pavič  - běh 1000m - 3:15, švihadlo-  267 přeskoků  

  Nahoru
 • "Pamlsková" vyhláška

  Publikováno v Září 22 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  „Pamlsková“ vyhláška začala platit 20. září 2016 Vyhláška o nezdravých potravinách, které se nesmějí prodávat ve školách. Ve vyhlášce se vymezují požadavky na potraviny včetně nápojů, které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních. K prodeji bude možné nabízet a prodávat pouze potraviny odpovídající svým výživovým složením zásadám zdravé výživy. Úprava se týká žáků do splnění povinné školní docházky. Změny plynoucí z vyhlášky budou nabíhat postupně. Školy mají ještě tři měsíce na to, aby sortiment v bufetech přizpůsobily novým požadavkům. Vyhlášku budou muset školy dodržovat od 1. ledna 2017. Tato vyhláška a povinnost elektronické evidence tržeb je důvodem k ukončení činnosti současného pronajímatele naší školní kantýny k 31.12.2016. V současné době hledáme nové možnosti, jak zajistit žákům nabídku zdravých svačin přímo ve škole. http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/pamlskova-zacne-platit-20-zari-2016  

  Nahoru
 • Společné vzdělávání 2016

  Publikováno v Září 16 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI Novela školského zákona, především §16, přichází s novým pojetím podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Nově se žákem se speciálními vzdělávacími potřebami rozumí žák, jehož vzdělávání z důvodů jeho speciálních vzdělávacích potřeb vyžaduje uplatnění podpůrných opatření. Podpora žáků se realizuje prostřednictvím podpůrných opatření představujících konkrétní pomoc vzdělávání žáka, a to - v oblasti metod a forem výuky, možnými úpravami hodnocení žáka, organizace výuky, např. zařazením předmětů speciálně pedagogické péče, úpravami výuky v rozsahu i obsahu disponibilních hodin; - nutnou personální podporou pedagoga při výuce žáků s potřebou podpůrných opatření, a to jak asistentem pedagoga, tak dalším pedagogem nebo speciálním pedagogem; - při vzdělávání žáků se smyslovým postižením možností využívat tlumočníky českého znakového jazyka nebo přepisovatele; - využíváním speciálních učebnic, pomůcek, kompenzačních pomůcek, včetně zařazování nových technologií do práce se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Podpůrná opatření se týkají také vyrovnání podmínek u přijímacího řízení na střední školy a úpravy podmínek při ukončování studia, obdobně jako tomu bylo až dosud pouze u maturitní zkoušky. Tato podpůrná opatření tak mohou být poskytována široké škále žáků: těm, kteří mají jen menší a dočasné obtíže ve vzdělávání, žákům nadaným i žákům zdravotně postiženým - znevýhodněným. Nastavují se také pravidla pro podporu žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami (cizinci, minority, sociálně znevýhodnění žáci). Vzhledem k tomu, že podpůrná opatření představují zákonné finanční nároky, vytváří se nově prostředí, ve kterém budou žák i pedagog skutečně podpořeni opatřeními směřujícími ke zlepšení podmínek jejich vzdělávání. Dochází tak k vyrovnání podmínek pro vzdělávání žáků se SVP v běžných školách, kteří jsou již mnoho let do těchto škol integrováni, ale pro podpůrná opatření nebylo možné zajistit odpovídající finanční prostředky. Vytvářejí se tak pro ně podmínky, které měly ve větší míře dosud pouze školy speciální. Inkluzivní (společné vzdělávání) má tedy vytvořit podmínky pro vzdělávání některých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v „běžných“ školách, ale současně i nadále umožňuje existenci důležitého článku vzdělávacího systému, a to speciálního vzdělávání. Neruší se systém speciálních škol, ten zůstává. Neruší se systém vzdělávání žáků s mentálním postižením. Nadále je možné beze změny vzdělávat žáky se středně těžkým a těžkým mentálním postižením v základních školách speciálních. Jediná změna je u žáků s lehkým mentálním postižením (LMP), u kterých se rozšiřují možnosti jejich vzdělávání v běžné ZŠ. Shrnuto: Změna školského zákona přináší především zlepšení finančních podmínek pro zajištění vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a dává žákům a jejich zákonným zástupcům možnost zvolit si, kde se bude jejich dítě vzdělávat. Vždy se však k těmto žádostem vyjadřuje školské poradenské zařízení, které má společně s nimi zvážit, co je v zájmu žáka a doporučit vhodnou skladbu podpůrných opatření. Vzdělávání žáků se SVP probíhá s využitím podpůrných opatření, která se člení do 5 stupňů podle organizační a finanční náročnosti. Pro žáky je podpora bezplatná. Podpůrná opatření mají definovanou finanční náročnost, která je vyjádřena ve formě kódového označení v přehledu podpůrných opatření, který je součástí prováděcího předpisu, tedy vyhlášky ke vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Kód uvádí školské poradenské zařízení do doporučení ke vzdělávání žáka se SVP. Škola následně přenese kód normované finanční náročnosti zvolených podpůrných opatření do matriky. PODPŮRNÁ OPATŘENÍ 1. STUPNĚ Škola volí podpůrná opatření prvního stupně tehdy, pokud žák má při vzdělávání takové obtíže, že je nezbytné jeho vzdělávání podpořit prostředky pedagogické intervence (změny v metodách a výukových postupech, změny v organizaci výuky žáka, úpravy v hodnocení, v začleňování do sociální a komunikační sítě školní třídy); pokud se jedná o drobné úpravy v rámci výuky jednoho předmětu, je úprava věcí individualizace výuky a práce jednoho pedagoga. Pokud úpravy vyžadují spolupráci více pedagogů, vytváří škola Plán pedagogické podpory (PLPP) - stručný dokument, ve kterém jsou uvedeny potřeby úprav ve vzdělávání žáka, návrh jak se bude vzdělávání žáka upravovat a v čem. Pedagogové následně vyhodnocují efektivitu zvolených úprav. Pokud se ani s dodatečnou podporou pedagogů vzdělávání žáka nezlepší a nemá trend zlepšovat nebo je jeho stav naopak setrvalý nebo se horší - pak je vhodné žákovi a zákonným zástupcům doporučit, aby navštívili školské poradenské zařízení. Škola zajistí předání PLPP školskému poradenskému zařízení, aby se předešlo uplatňování neúčinných podpůrných opatření. PODPŮRNÁ OPATŘENÍ 2. - 5. STUPNĚ A. Rodič (žák) respektoval doporučení školy nebo se rozhodl sám k návštěvě ŠPZ Školské poradenské zařízení (PPP nebo SPC) nejpozději do tří měsíců od objednání žáka provede posouzení speciálních vzdělávacích potřeb žáka a do 30 dnů od návštěvy ŠPZ vypracuje pro rodiče zprávu z vyšetření. Pro rodiče a školu pak vypracuje Doporučení ke vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími potřebami. V případě, že podmínkou pro stanovení podpůrných opatření je vyjádření dalšího odborníka (lékaře apod.), prodlužuje se tomu adekvátně lhůta pro vypracování Doporučení. Při posuzování speciálních vzdělávacích potřeb vychází ze sdělení rodiče a žáka, ze závěrů školy a PLPP, pokud byl zpracován, dále ze závěrů vyšetření lékařů a dalších odborníků, kteří se do té doby nebo i následně podíleli na péči o žáka. B. Rodič přes opakovaná upozornění a vysvětlení důsledků nenavštívil ŠPZ za účelem nastavení podpůrných opatření ve vzdělávání žáka a způsobil tak žákovi obtíže při vzdělávání, protože škola sama dostatečná podpůrná opatření vytvořit nemůže. V této situaci se může škola obrátit na zástupce orgánu veřejné moci (OSPOD) a v souladu se zákonem o sociálně právní ochraně dětí požádat o součinnost. Tato varianta je považována za mezní, tedy je třeba ji volit až v případě, kdy nelze jinými cestami dosáhnout naplnění zájmu žáka. Doporučení ke vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími potřebami:  doporučení vystavuje školské poradenské zařízení. Po jeho vystavení seznamuje s jeho obsahem společně se zprávou z vyšetření zákonného zástupce žáka. Vyšetření žáka i vystavení dokumentů je možné vždy jen s informovaným souhlasem rodiče. Doporučení je předáno škole a zde je následně projednáno, případně ještě upraveno se souhlasem všech participantů (škola, rodič, žák, ŠPZ) a s informovaným souhlasem rodiče podepsáno. Doporučení obsahuje popis vzdělávacích potřeb žáka, popis všech zvolených podpůrných opatření včetně IVP, doporučení k poskytnutí asistenta pedagoga nebo dalších osob podporujících vzdělávání žáka, vymezení pomůcek atd. Jak bylo zmíněno výše, navržená a vzájemně odsouhlasená podpůrná opatření by se měla začít školou realizovat neprodleně, nejpozději do 4 měsíců ode dne jejich nastavení. Pokud tak škola z různých důvodů neučiní, je nezbytné opětovně vyhodnotit její postup a případně domluvit restrukturalizaci podpůrných opatření. ŠPZ vyhodnocuje účelnost a efektivitu zvolených podpůrných opatření nejpozději po roce od jejich přidělení, jinak jejich platnost trvá zpravidla dva roky. Frekvence kontrol je obdobná jako v případě kontrol IVP, které bude obvykle součástí Doporučení. Opatření 1. stupně ZŠ vzdělává žáka s využitím podpůrných opatření 1. stupně (individuálně či zpracuje PLPP) → pravidelná podpora školním poradenským pracovištěm a pedagogy → podpora je úspěšná a není tak třeba vyšetření v ŠPZ Opatření 2. – 5. stupně ZŠ doporučí návštěvu ŠPZ, případně se k ní rodič sám rozhodne → nejpozději do 3 měsíců od objednání je vystaveno doporučení ke vzdělávání žáka → nejpozději do 1 měsíce od doručení doporučení škola zpracuje IVP ZŠ doporučí návštěvu ŠPZ, ale rodič nebo zletilý žák nenavštíví ŠPZ za účelem nastavení PO → škola se obrátí na zástupce orgánu veřejné moci (OSPOD) a v souladu se zákonem o sociálně právní ochraně dětí požádá o součinnost (mezní varianta)  

  Nahoru
 • Stravné od 1.9.2016

  Publikováno v Srpnu 3 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Od 1.9.2016 jsou upraveny ceny stravného ve školní jídelně. Ve všech věkových kategoriích došlo k navýšení ceny za oběd o 2,-Kč. Důvodem je zvýšení cen potravin a snaha o zkvalitnění a zpestření obědů. Upozorňujeme zákonné zástupce žáků, že je nutné dodržovat postup uvedený v dokumentu „Informace pro strávníky školní jídelny“ a upravit zálohy v TRVALÉM PŘÍKAZU K ÚHRADĚ.

  Nahoru
 • Vyhodnocení dotazníků - stravování ve ŠJ

  Publikováno v Květnu 27 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Vážení rodiče, pedagogové, externisté stravující se ve školní jídelně, vážení žáci Základní školy a Mateřské školy Zákupy, děkujeme Vám za odpovědi. Celkem jsme obdrželi 130 vyplněných dotazníků od dospěláků a 132 od žáků školy.  Výsledky najdete v přiložených souborech. Vyhodnocení - rodiče žáků, zaměstnaci, další dospělí starávníci Vyhodnocení - žáci  

  Nahoru
 • Možná přijde i kouzelník - Akademie 2016

  Publikováno v Květnu 25 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  17. května byl ten slavný den, na který se všichni připravovali opravdu s velkým předstihem. V nově zrekonstruovaném kulturním domě proběhla za účasti všech tříd školní akademie. Vzhledem ke kapacitě sálu byl počet lístků omezený – omlouváme se všem, kdo se na vystoupení nedostali a děkujeme za Váš zájem a pochopení. V pestré plejádě vystoupení nechyběla čísla pěvecká, hudební, taneční, vystoupení kouzelníka, vtipy, gymnastika, hrané scénky, a dokonce i vystoupení naučného charakteru. Svou dlouhodobou práci s dětmi zde prezentovala paní učitelka Bartošová – pěvecký kroužek, paní učitelky Olšarová a Řehořková – taneční kroužek a pan učitel Dufek – hra na perkusní nástroje. Třídní učitelé předvedli opravdový koncert fantazie, co se nápadů, ale i rekvizit týkalo. Celým programem provázeli rození „spíkři“ z 9. A Tomáš a Milan. Přinášíme pár postřehů ze zákulisí: Vystoupení 1. A doprovázela paní učitelka Mitáčová živě na harmoniku. Tréma nebyla ojedinělý případ. Tanečníci z 1. B se na své vystoupení strašně těšili, a přitom měli takovou trému, že se některým dětem chtělo skoro brečet. 2. B zvolila taneční variaci na píseň „Kluci s klukama“ od Zdeňka Svěráka, který nedávno oslavil osmdesátiny. Noemova archa třetích tříd: 34 dětí, 4 vyučující, 40 kartonů, 6 hodin výtvarné výchovy, přestávek nepočítaně. 5 litrů barvy a jedno trsátko. Nakonec si vše „odskákala“ paní učitelka Kašparová jako žába! Míra ze 4. A se statečně zhostil role pojídače čokolády, přestože ji má od dietologa zakázanou. Odvážní karaoke zpěváci z 5. B, kteří si vystřihli mix českých i anglických pohádkových písní, obdrželi potlesk na otevřené scéně. Šesťáci při přípravě různorodých vystoupení na akademii prokázali velkou samostatnost. Kouzelník Kuba se taktak stihl vrátit z mistrovství Evropy v jachtingu, kde tři dny předtím reprezentoval Českou republiku. Také 7. A si svůj výstup – výběr písně Toulavá, choreografii i hudební doprovod, zajistila sama. Scénka 8. A byla inspirována videem Look up (otevři oči), které poukazuje na to, jak se díky „chytrým telefonům“ mění mezilidská komunikace: https://www.youtube.com/watch?v=M4WCEzhaIrc V dramatizaci pověstí 8. B vystoupila kromě jednoho žáka komplet celá třída, což byla procentuálně nejvyšší účast na II. stupni. 9.A chtěla paní učitelku Lípovou překvapit. Proto se jejich program na dopolední generálce lišil a společná píseň „Máš má ovečko dávno spát“ zazněla pouze při odpoledním představení. Také komentář moderátorů se podstatně lišil – v úterý ráno kluci mezi jednotlivými čísly hlásili stav aktuálního hokejového utkání. A co říci závěrem? Nejlépe to zřejmě vystihla Katka, která se loučila po vystoupení hry na perkusní nástroje: „Doufáme, že se vám to líbilo, protože jsme to nacvičovali celý rok!“  

  Nahoru
 • Májové štafety 2016

  Publikováno v Květnu 31 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  V pondělí 2. května se na stadionu Emila Zátopka uskutečnily největší závody ZSH – Májové štafety. 310 závodníků přišlo podpořit ještě téměř 300 diváků dětských i dospělých. Závodníci z 8 škol (ZŠ a MŠ Zákupy, ZŠ Nový Bor U Lesa, ZŠ Mimoň Ralsko, ZŠ Česká Lípa Sever, ZŠ a MŠ Dubnice, ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem, ZŠ Jestřebí, Gymnázium Mimoň) změřili své síly na trati 5 x 400m. Ti nejlepší byli při vyhlášení odměněni pěknými dorty a sladkou odměnou a všichni společně zaslouženým potleskem. Ve všech kategoriích běžely i štafety z naší školy a v silné konkurenci se opravdu neztratily. Téměř ve všech kategoriích se postavily na stupínky vítězů a dvakrát dokonce na stupínek nejvyšší. Na prvním místě doběhla naše štafeta chlapců ze 2. – 3. tříd ve složení Tichý, Okenko, Nykles, Horáček a Severa M. a štafeta nejstarších chlapců, za kterou běželi Číž, Šefčík, Frič, Pelc, Pavič M. Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci. Poděkování patří také MěÚ za sponzorský dar. Už se moc těšíme na 32. ročník Májových štafet, který se koná příští rok. Celou výsledkovou listinu a fotografie najdete na webových stránkách školy. Pořadatelé ZSH  

  Nahoru
 • Běh zámeckým parkem 2016

  Publikováno v Květnu 31 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Letošní 54. ročník Běhu zámeckým parkem se klidně mohl jmenovat Běh vedle zámeckého parku, protože pro nás bohužel zůstala brána parku z technických důvodů uzavřená. I přes veliké obavy pořadatelů, že právě tato okolnost odradí závodníky, byl letošní ročník opět rekordní. Přišlo si totiž zaběhat celkem 99 závodníků. I když je tento běh nejpopulárnější u těch nejmenších, moc nás těší, že přibývá i dospělých běžců. Krásně strávené nedělní dopoledne umocnilo ještě pěkné slunečné počasí a radost z cen, které si odnesli první tři závodníci z každé kategorie. Děkujeme pořadatelům a panu Řehořovi (správci KD), který vytvořil pro závodníky příjemné zázemí. Pořadatelé ZSH  

  Nahoru
 • Ve čtvrtek 28.4.2016 se náš žákovský parlament ve složení 30 členů vydal do Liberce na krajský úřad, kde jsme společně se ŽP z Raspenavy byli spoluorganizátory Setkání žákovských parlamentů z Libereckého kraje. Na setkání dorazilo sedm žákovských parlamentů základních škol, radní Alena Losová,členka rady kraje pověřená řízením rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti a vedoucí odboru školství na KÚ pan Leoš Křeček. Na toto setkání jsme si připravili dvě prezentace. První prezentací jsme představili práci našeho ŽP. Tuto prezentaci si připravily Maruška Mitáčová, Lucka Zapletalová a Ajka Šimková. Vedly si opravdu skvěle a ostatní parlamenty doslova zaskočily množstvím akcí, které náš parlament zvládá. Druhá prezentace byla v režii Kristýnky Řeháčkové a Sama Vacka, kteří odprezentovali náš úspěšný projekt „Kočky dělají psí kusy a psi se zase kočkujou.“Tímto projektem jsme se velmi úspěšně prezentovali i v Senátu ČR. O celý náš žákovský parlament, a především o naše projekty byl velký zájem ze strany ostatních parlamentů. V rámci společného sdílení zkušeností a nápadů jsme i my od našich nových kamarádů pochytili několik skvělých nápadů, které chceme na naší škole také realizovat. Jsme velmi rádi, že jsme byli organizátory této zdařilé akce. Jsme rádi, že jsme mohli ostatním poradit, jak parlament kreativně rozvíjet. Proto se cítíme užiteční nejen pro naši školu, ale i pro školy cizí. Za ŽP Kristýna Řeháčková, VIII.B

  Nahoru
 • Den Země 22.4.2016

  Publikováno v Dubnu 26 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Žáci naší školy mají každý rok alespoň malou možnost vrátit přírodě její nesobeckou štědrost. V pátek 22. dubna jsme vyrazili u příležitosti Dne Země po přidělených "rajónech", abychom tradičně připravili na turistickou sezónu nejen naučnou stezku, ale také pláž zákupského koupaliště a cestu kolem Kamenického kopce. Dubnové počasí k nám bylo milosrdné, a tak jen mimořádného zatvrzelce by neokouzlila křehká krása právě se probouzejících lístků. Na snění však nebyl čas - všichni svižně popadli pytle, nasadili rukavice a šlo se na věc! Uklidili jsme tak spoustu tradičního nepořádku jako plastové lahve, plechovky či igelitové pytle. Mezi kurióznější nálezy patřila například pneumatika nalezená pod vrcholem Kamenického kopce nebo zrezivělý zavírací nůž, který zřejmě už na podzim oplakal nějaký houbař. Pokud se alespoň jeden z vás při návratu do školy ohlédl zpět, musel cítit lehké mrazení. To byla volající jarní příroda - jděte si ji užít co nejdříve! Vezměte s sebou rodiče, kamarádku, psa. Pokochejte se, dobijte baterky. A své odpadky si prosím odneste zase zpět do civilizace. Děkujeme.  

  Nahoru
 • 13. dubna vyrazili sedmáci a osmáci ZŠ Zákupy do Jiráskova divadla. Představení, nazvané Poslední trik George Méliése, pojednávalo o životě vynálezce kinematografu. Většinu žactva na začátku nemile zaskočil fakt, že představení z éry němého filmu bylo němé. Postupně nás však představení, plné triků a rychlých střídání obrazů, strhlo. Došlo nám, proč nebyli žáci 7. třídy vpuštěni na balkón – zřejmě by jim tajemství mizení, nebo naopak záhadného rozdvojování postav nezůstalo skryto! Díky návratům v čase jsme nahlédli do kuchyně průkopníkům filmového řemesla, a pak už jen napjatě sledovali, zda starý Méliés svůj souboj s neúnavnou smrtkou vyhraje, či prohraje. O tom, že vyhrál, vůbec nepochybujeme, a na oslavu jeho vítězství si pustíme večer náš oblíbený film. A zanotujeme si k tomu melodii, která nás od té doby provází: Tá-ratatata, tá-ratatata, tá-ratatata! Kolektiv třídy 8. A s laskavou korekturou paní učitelky  

  Nahoru
 • Třídní schůzky 3.B - 5.5.2016

  Publikováno v Dubnu 26 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Třídní schůzky 3.B se konají ve čtvrtek 5.5.2016 od 16:15 hodin ve třídě 3.B.

  Nahoru
 • Pythagoriáda 5.tříd

  Publikováno v Březnu 23 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  V pondělí 21.3.2016 se konalo okresní kolo matematické soutěže "Pythagoriáda pro žáky 5.tříd" na Gymnáziu v České Lípě. Soutěže se zúčastnilo celkem 52 matematiků postoupivších ze školních kol. Naši školu reprezentovala pětičlenná skupina páťáků, která zaslouží pochvalu za umístění v soutěži. Votěch Kašpar se umístil na 1.místě, když získal maximální počet 15 bodů. Další naši matematici získali taktéž chválihodný počet bodů: Anh Quan To - 13 b., Štěpán Kašpar - 12b., Anna Sazamová 11b., Lucie Marklová 10b. a Johanka Pánková 5b.. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Nahoru
 • Úspěch v turnaji ZŠ v sálové kopané

  Publikováno v Březnu 9 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Družstvo starších chlapců naší školy dosáhlo velmi pěkného výsledku v turnaji ZŠ okresu Česká Lípa v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo celkem 13 školních družstev, která ve třech skupinách bojovala o postup do finále. Ten si vždy zajislila družstva na 1. a 2. místě. Naši kluci zvítězili ve skupině "A" a postoupili do finále společně s družstvem ZŠ Slovanka. Ve finalovém turnaji nám štěstí opravdu nepřálo a každá výhra byla tvrdě vydřená. Výsledkem je krásné druhé místo.  Sestava: Daniel Číž, Marek Frič, Jiří Kohout,  Tomáš Kučera, Miroslav Pelc, Martin Pelčák, Petr Rýdl, Radek Šefčík, Patrich Versbach. Výsledky: Skupina A: Zákupy - Jestřebí 5:0, - Slovanka 1:0, - Nový Bor náměstí 4:0, - Tyršova 1:0 Finále: Zákupy - Slovanka 2:0, - Nový Bor U lesa 2:0, - Špičák 0:1, - Mimoň Pod Ralskem 1:1, - Lada 1:1 Pořadí: 1. ZŠ Špičák 10b.(6:4), 2. ZŠ a MŠ Zákupy 8b.(6:3), 3. ZŠ Mimoň 7b.(7:4), 4. ZŠ Slovanka 4b.(2:4), 5. ZŠ Lada 4b.(3:6), 6. ZŠ Nový Bor U lesa 3b.(2:5)    

  Nahoru
 • Předmětové olympiády

  Publikováno v Únoru 19 2016 v kategorii Novinky ZŠ

  Žáci naší školy mají pravidelně možnost ověřit si své znalosti v předmětových olympiádách.

  Nahoru
 • Zápis dětí do 1. tříd

  Publikováno v Prosinci 17 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Základní škola a Mateřská škola Zákupy, příspěvková organizace Vás zvou na ZÁPIS PRVŇÁČKŮ, který se uskuteční ve středu 3. 2. 2016 od 14:00 hodin do 17:00 hodin. K zápisu se dostaví děti, které k 1. 9. 2016 dokončí šestý rok věku a nechodí ještědo školy. S sebou rodiče přinesou: občanský průkaz a rodný list dítěte.  

  Nahoru
 • Turnaj ZŠ ve florbalu

  Publikováno v Prosinci 8 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Turnaj ve florbalu pro základní školy okresu Česká Lípa uspořádala Asociace školních sportovních klubů. Do turnaje v kategorii chlapci 8.-9.třídy se přihlásila družstva z deseti základních škol. Ta nejprve sehrála utkání ve dvou skupinách a první dva týmy z každé skupiny postoupily do finále, které se hrálo v Zákupech 4.12.2015. Chlapci naší školy po vynikajícím výkonu obsadili krásné druhé místo. Výsledky Skupina : ZŠ Zákupy - ZŠ Sever 4:0, - Cvikov 2:0, - ZŠ Jablonné 4:1 Finále: ZŠ Zákupy - ZŠ Špičák 2:2, - ZŠ Slovanka 3:1, - ZŠ Pátova 9:1

  Nahoru
 • Vánoční jarmark

  Publikováno v Listopadu 26 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  V sobotu 28.11.2015 se koná v kulturním domě v Zákupech Vánoční jarmark ZŠ a MŠ Zákupy. Začátek prodeje je ve 13:30 hodin, ukončení v 15:30 hodin. Na prodej budou nádherné výrobky žáků, zajištěno je i malé občerstvení. Přijďte se s námi společně naladit na vánoční atmosféru. Po jarmarku  následuje na náměstí vystoupení pěveckého koružku.

  Nahoru
 • Třídní schůzky SRPŠ 24.11.2015

  Publikováno v Listopadu 10 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Třídní schůzky SRPŠ se konají v úterý 24.11.2015 dle následujícího rozpisu: I.A - třídní schůzka od 16:00 hodin I.B - třídní schůzka od 16:00 hodin II. A - informační odpoledne ve čtvrtek 19.11. 2015 od 14:00 do 17:00 hodin II.B - informační odpoledne 14:00 - 17:00 hodin III.A - informační odpoledne 14:00 - 17:00 hodin III.B - informační odpoledne 14:00 - 17:00 hodin IV.A - třídní schůzka od 16:15 hodin IV.B - informační odpoledne 14:00 - 17:00 hodin V.A - informační odpoledne 15:15  - 18:00 hodin V.B - informační odpoledne 15:15 - 18:00 + 25.11. 13:30 - 15:00 hodin VI. - IX. třída - třídní schůzky od 17:00 hodin Program třídní schůzky: 1) Placení obědů 2) Obuv na tělesnou výchovu 3) Pitný režim – I. stupeň 4) Polední přestávka - informace v 8. a 9.třídách 5) Sběrová akce – 23.11 – 27.11. 2015, Vánoční jarmark – 28.11.2015, Ředitelské volno – 21. – 22.12.2015 6) Vlastní třídnické záležitosti 7) Prospěch 8) Chování Charitativní akce KOČKY DĚLAJÍ PSÍ KUSY, PSI SE ZASE KOČKUJOU. Rádi bychom pomohli opuštěným pejskům a kočičkám ze zvířecích útulků. Proto Vás prosíme, abyste Vy rodiče nebo i Vaše děti během třídní schůzky v úterý 24. listopadu nosili drobné pamlsky nebo finanční částku na koupi granulí. Vaši pomoc budou vybírat žáci ŽP ve vstupní hale školy. Za Vaši pomoc děkuje ŽP.  

  Nahoru
 • Jazykový pobyt ve Velké Británii

  Publikováno v Listopadu 10 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Deset vybraných žákyň a a žáků naší školy vyrazilo koncem října na pět dní do Velké Británie. O své dojmy se s námi v článku podělily Maruška a Lucka z 8. A.

  Nahoru
 • S hrdostí oznamujeme, že pátá třída naší školy se svou soutěžní fotografií "Jen si tak trochu vzlétnout" získala prvenství v soutěži, kterou vyhlásily Vojenské lesy a statky ČR. Gratulujeme! Vítěznou fotografii si můžete prohlédnout zde: http://www.vls.cz/novinky/47

  Nahoru
 • Dne 14.10.2015 se v České Lípě na Základní škole Partyzánská konalo setkání pedagogů výchovy k občanství a společenských věd, pořádané Asociací učitelů občanské výchovy Praha, kterého se zúčastnilo 12 škol z celé republiky . Náš žákovský parlament fungující jako konzultační centrum Školy pro demokracii pro Liberecký kraj byl pozván, aby představil základní podmínky fungování parlamentu, proč zakládat ŽP, jak koordinovat ŽP, zdůraznil podporu vedením školy, popsal první kroky vzniku ŽP, volbu rolí, aktivity a úspěšný projekt za minulý školní rok. Na vystoupení se podílely nejen koordinátorky ŽP Mgr. Marcela Kopřivová a Mgr. Jaroslava Neumannová, ale vystoupili zde i naši tři parlamenťáci – Petr Rýdl, Eliška Kohoutová a Vláďa Pelc, kteří byli skvělí a posluchače zaujali, o čemž svědčily jejich dotazy na dané téma.

  Nahoru
 • Škola v médiích - Metodika o uprchlictví

  Publikováno v Říjnu 5 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Minulý týden, v uterý 29.9., se žáci 9.A věnovali tématu uprchlictví. Stejné téma měli na programu i žáci 4.B, a to ve čtvrtek  1.10.. Vytvořená metodika byla již několikrát představena v médiích a nyní testována v naší škole autorkou projektu, paní učitelkou Mgr. Petrou Slámovou. První z nich je věnována především žákům 4. -5. tříd a nese název "Kdo a proč utíká?", druhá metodika s názvem "Opouštím svůj domov" byla vytvořena pro žáky 8. - 9. ročníků. Žáci se na hodniách seznamují s pojmy: uprchlík, migrant, emigrace a starší žáci i s pojmy azyl a azylant. Žáci mají možnost v hodině pracovat s konkrétními příběhy lidí, kteří opustili své domovy, snaží se odhalovat důvody, které vedou lidi k emigraci, a deváťáci se učí rozhodovat o tom, zda by podle zákonů ČR takoví lidé dostali azyl. O zmiňovaných metodikách se dočtete více právě na následujícím odkazu: http://www.novinky.cz/veda-skoly/382053-deti-se-uci-o-uprchlicich.html.

  Nahoru
 • Zahájili jsme školní rok 2015/2016

  Publikováno v Září 15 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Prázdniny jsou za námi a začal nový školní rok 2015/2016 Práce ve škole se nezastavily ani během měsíců července a srpna. Byla vymalována tělocvična základní školy a druhé patro školy mateřské. Proběhla rekonstrukce počítačové učebny a instalace wi-fi sítě po celé budově školy. Ve sportovní hale jsme nalakovali podlahu. V posledních prázdninových dnech proběhla oprava silnice ke školní jídelně. Školní ubytovna, sportovní areál a školní jídelna byly o prázdninách plně vytíženy a jejich služeb využívali sportovci ze všech koutů republiky. Školní rok 2015/2016 byl zahájen dne 1.září, kdy jsme v patnácti třídách základní školy přivítali 304 žáků, včetně 31 prvňáčků. Ve škole dále fungují dvě oddělení školní družiny se 60 žáky. Ve čtyřech třídách mateřské školy máme 90 dětí. V MŠ Školní jsou tři třídy se 68 dětmi, v MŠ Nové Zákupy jedna třída s 22 dětmi. O děti a žáky se stará 7 pedagogických zaměstnanců školy mateřské, 22 pedagogických zaměstnanců základní školy, 2 vychovatelky školní družiny, 8 provozních zaměstnanců a 6 zaměstnankyň školní kuchyně. Sportovní areál a ubytovna jsou součástmi školy provozovanými v rámci vedlejší hospodářské činnosti. Pracují zde 2 zaměstnanci. Celkem má příspěvková organizace ZŠ a MŠ Zákupy 47 zaměstnanců. Pro letošní školní rok jsme si stanovili tyto prioritní cíle: Oblast výchovně vzdělávací - Zvýšit čtenářskou gramotnost žáků zavedením čtenářských dílen pro 2. – 5.ročník. - Rozvíjet technické vzdělávání žáků 2. stupně formou vytváření žákovských výrobků. - Pokračovat v zefektivňování práce žákovského parlamentu v rámci projektu „Škola pro demokracii“. - Podpořit nadané žáky zapojením do soutěží, zadáváním nadstandardních úkolů. - Uskutečnit zahraniční jazykově vzdělávací pobyt pro žáky 8. – 9.tříd. - Zlepšit jazykové kompetence pedagogů ZŠ krátkodobým jazykovým kurzem v zahraničí. Oblast materiálně technická - Dovybavit školu ICT technikou – 4 x PC do kmenových tříd, síťové kopírovací zařízení do sborovny, 1 x interaktivní tabule. - Instalovat mobilní klimatizaci do PC učebny. - Pokračovat v řešení špatného stavu školní kuchyně - ve spolupráci se zřizovatelem hledat možnosti financování rekonstrukce. - Pořídit nové dílenské vybavení pro žáky a učitele. - Dovybavit učebny ZŠ nábytkem - žákovskými židlemi, katedrami a skříněmi. - Provést výměnu lina v přízemí budovy ZŠ. - Provést nátěr oplocení ZŠ a MŠ a stadionu. - Vymalovat jedno patro MŠ a jedno patro ZŠ.  

  Nahoru
 • Výzva MŠMT č.56

  Publikováno v Září 1 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Zákupská škola uspěla ve výzvě MŠMT č.56 v rámci  operačního programu " Vzdělávání pro konkurenceschopnost" a získala dotaci v celkové výši 569 537,-Kč. Účelem, na který je dotace poskytována, je zvýšení kvality počátečního vzdělávání na základní škole prostřednictvím realizace těchto klíčových aktivit: a) Zavedení čtenářských dílen do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura jako prostředek ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti. V rámci této aktivity škola zpracuje tématické plány čtenářských dílen pro 4 ročníky  a zakoupí 200 kusů nových knih. b) Zahraniční jazykový kurz pro učitele. Cílem je zlepšení jazykových kompetencí pedagogů. Pět pedagogů školy absovuje intenzivní jazykový kurz  (4 ve Velké Británii, 1 v SRN) v délce trvání 10 dní. c) Zahraniční jazykově vzdělávací pobyt pro žáky. Cílem je zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU. Deset žáků školy absolvuje týdení pobyt ve Velké Británii s výukou anglického jazyka a s poznáváním významných reálií Velké Británie.

  Nahoru
 • Bezpečně na INTERNETU

  Publikováno v Březnu 27 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve škole na nás stále častěji obrací naši žáci s prosbou o pomoc a radu s problémy, které mají na internetu a na sociálních sítích. Jedná se zejména o kolování intimních fotografií, zneužívání falešných profilů, nadávání, vyhrožování a osočování, stahování nevhodného materiálu apod.. Děti nevědí jak se bránit. Proto doporučujeme Vám rodičům i Vašim dětem k využití materiály a užitečné informace o bezpečné práci s internetem na portálu Bezpečný internet.cz (http://www.bezpecnyinternet.cz ). Bezpečný internet.cz přináší informace o rizicích spojených s užíváním internetu, ale také o způsobech, jak těmto rizikům v podobě podvodných nabídek, útočných virů nebo emailů zjišťujících osobní data předcházet, a jak se jim účinně bránit. Portál tak může výrazně posunout vzdělanost v oblasti bezpečnosti na internetu a napomoci tak ke snížení míry internetové kriminality. Portál Bezpečný internet.cz je rozdělen do několika sekcí tak, aby oslovil všechny uživatele internetu. Běžní uživatelé se na portále dozví, jak zvýšit svoji bezpečnost při užívání sociálních sítí, internetového bankovnictví nebo při tvorbě hesel pro přístup k různým typům účtů. Vedle toho je pro rodiče a jejich děti připraven zvláštní oddíl zaměřený na prevenci proti kyberšikaně a dalším druhům obtěžování po internetu. Děti se mohou zábavnou formou v podobě komiksových příběhů seznámit se základními pravidly spojenými s používáním internetu, učitelé zde najdou zajímavé tipy pro obohacení výuky. Informace budou na portálu průběžně aktualizovány tak, aby poskytovaly odpověď na nejnovější triky v kyberkriminalitě a nabídly tipy, jak využívat nejnovější bezpečnostní prvky. www.bezpecnyinternet.cz  

  Nahoru
 • Zápis prvňáčků

  Publikováno v Únoru 12 2015 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 11.2.2015 jsme přivítali budoucí prvňáčky u zápisu do 1.tříd pro školní rok 2015/2016. Přijatí žáci budou rozděleni do dvou prvních tříd. Rozhodnutí o přijetí Vám bude oznámeno zveřejněním seznamu přijatých i nepřijatých dětí ve vitríně u hlavního vchodu do školy a na webových stránkách školy: http://www.zszakupy.cz/uredni-deska/rozhodnuti-o-prijeti-k-zakladnimu-vzdelavani. O přijetí vašeho dítěte bude v souladu s § 67 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu vyhotoveno písemné rozhodnutí, které bude součástí spisu Vašeho dítěte ve škole. Přijatým dětem nebude rozhodnutí v písemné podobě doručováno, můžete ale požádat o jeho vydání. Rozhodnutí o nepřijetí ke vzdělávání bude zasláno v písemné podobě.

  Nahoru
 • Oznámení strávníkům

  Publikováno v Prosinci 4 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  INFORMACE O ALERGENECH VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ Od 13. prosince 2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady č.1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, které má umožnit jednoduchý přístup k nejdůležitějším informacím o potravině. Tato nová právní úprava přináší stravovacím provozům, tj. i naší školní jídelně povinnost informovat strávníka o alergenech obsažených v nabízených pokrmech (každý strávník se musí dozvědět, zda se v nabízeném pokrmu vyskytují nějaké konkrétní alergeny). Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce pokrmů a potravin. Je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale není povinna brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti ( alergie ) jednotlivých strávníků. Při výrobě jídel to ani není možné. Tuto skutečnost si musí každý strávník sám uhlídat. Nelze spojovat dietní stravování s přecitlivělostí na nějaký alergen. Jakým způsobem bude naše jídelna informovat strávníka o obsahu alergenů v pokrmech? Seznam očíslovaných alergenů bude vyvěšen na nástěnku ve školní jídelně vždy vedle aktuálního jídelníčku a za každým vypsaným pokrmem v jídelníčku budou číselně označeny alergeny, které daný pokrm obsahuje ( přítomné alergeny budou uvedeny slovem ,,obsahuje"). Stejným způsobem budou označeny alergeny v jídelníčku na těchto našich webových stránkách. SEZNAM ALERGENŮ - publikovaný ve směrnici 2000/89 ES od 13. 12. 2014 směrnicí 1169/2011 EU Č.1 OBILOVINY OBSAHUJÍCÍ LEPEK - .1.1 pšenice, 1.2 žito, 1.3 ječmen, 1.4 oves, 1.5 špalda, 1.6 kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich. Č.2 KORÝŠI a výrobky z nich Č.3 VEJCE a výrobky z nich Č.4 RYBY a výrobky z nich Č.5 PODZEMNICE OLEJNÁ ( ARAŠÍDY ) a výrobky z nich Č.6 SÓJOVÉ BOBY ( SÓJA ) a výrobky z nich Č.7 MLÉKO a výrobky z něj Č.8 SKOŘÁPKOVÉ PLODY 8.1 mandle, 8.2 lískové ořechy, 8.3 vlašské ořechy, 8.4 kešu ořechy, 8.5 pekanové ořechy, 8.6 para ořechy, 8.7 pistácie, 8.8 makadamie a výrobky z nich Č.9 CELER a výrobky z něj Č.10 HOŘČICE a výrobky z ní Č.11 SEZAMOVÁ SEMENA ( SEZAM ) a výrobky z nich Č.12 OXID SIŘIČITÝ A SIŘIČITANY v koncentracích vyšších 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2 Č.13 VLČÍ BOB ( LUPINA ) a výrobky z něj Č.14 MĚKKÝŠI a výrobky z nich  

  Nahoru
 • Setkání žákovských parlamentů v Senátu ČR

  Publikováno v Listopadu 27 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Návštěva Senátu ČR Již potřetí se zástupci našeho žákovského parlamentu zúčastnili společného setkání s názvem „Škola pro demokracii, aneb co dokáže žákovský parlament“. Letos nás reprezentovaly předsedkyně Anička Marie Dvorná a propagátorka Bára Sukovatá. Toto setkání proběhlo opět na půdě Senátu ČR v Praze. Pozvání týmu CEDU (Centrum pro demokratické učení) přijalo 16 škol zapojených do projektu „Škola pro demokracii“ a pozvání z řad našich zastupitelů senátor PhDr. Jaromír Jermář, zástupci Parlamentu ČR Mgr. Nina Nováková a Mgr. Helena Langšádlová a europoslanec JUDr. Jiří Pospíšil. Cílem tohoto setkání bylo podělit se o své zkušenosti s fungováním ŽP, předat si nápady a pochlubit se úspěchy. Náš ŽP byl také pozván k ústní prezentaci svého úspěšného projektu. Vybrali jsme charitativní projekt „Kočky dělají psí kusy a psi se zase kočkujou“, který jsme uspořádali v rámci Dne otevřených dveří na naší škole při Zákupských slavnostech. Anička s Bárou se na tuto prezentaci velmi pečlivě připravily a zvládly ji opravdu profesionálně, bez známky nervozity. Také naše tablo, které tento projekt představovalo, bylo velmi úspěšné. Hlasovali všichni zúčastnění. V „soutěži krásy“ se umístilo na 3. místě (z 16) a soutěž o nejzajímavější projekt z pohledu žáků dokonce vyhrálo! Je proto také třeba poděkovat Marušce Mitáčové, zástupkyni ŽP ze 7. A, neboť nápad na ztvárnění tabla byl její. Potěšilo nás, že podobně úspěšně si vedla i naše partnerská škola z Litvínova. Na závěr setkání proběhla diskuse s přítomnými zástupci Parlamentu ČR. Ti dětem vyslovili podporu a uznání za jejich práci a na všechny otázky odpovídali přímo, byli velmi vstřícní a příjemní. Setkání se vydařilo, budeme se těšit na příští rok.  

  Nahoru
 • Výsledky voleb do Školské rady

  Publikováno v Listopadu 23 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve středu 19.11.2014 se uskutečnily volby do Školské rady za pedagogické pracovníky. Na období 2014 - 2017 byla zvolena Mgr. Miroslava Serdelová. Ve čtvrtek 20.11.2014 se uskutečnily volby do Školské rady za zákonné zástupce žáků. Na období 2014 - 2017 byla zvolena paní Romana Kohoutová.

  Nahoru
 • Sportovní liga základních škol

  Publikováno v Listopadu 20 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Sportovní liga základních škol o Pohár ministra školství je soutěž v šesti vybraných sportovních odvětvích určená žákům 2. stupně ZŠ nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celé ČR. Jejími pořadateli jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Účastníky soutěže se stávají školy, které se zapojí se svými družstvy do jakéhokoliv postupového kola Sportovní ligy základních škol O pohár ministra v šesti druzích sportu – atletice (Pohár Rozhlasu s Českou spořitelnou), basketbalu, florbalu, házené, minifotbalu a volejbalu. Soutěž probíhá od okresních kol přes krajská kola a kvalifikace až do republikového finále, které se uskuteční v každém vybraném sportu. V letošním školním roce jsme v našem sportovním areálu uspořádali již dvě okresní kola této soutěže a to v minikopané a v basketbalu. Přestože jsme si šli především pouze dobře zasportovat, naši reprezentati opět nezklamali a předvedli vynikající výkony. V minikopané a basketbalu naši chlapci zvítězili a postoupili do krajských kol, děvčata byla v basketbalu druhá. Více viz. sport - výsledky.  

  Nahoru
 • Třídní schůzky SRPŠ

  Publikováno v Listopadu 6 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Třídní schůzky SRPŠ se konají ve čtvrtek 20.11.2014. Na I. stupni od 16:15 hodin, na II. stupni od 17:00 hodin. Během třídních schůzek se uskuteční volby do Školské rady za  zákonné zástupce žáků.

  Nahoru
 • Bezpečně do školy i ze školy

  Publikováno v Listopadu 5 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Bezpečně do školy i ze školy Vážení rodiče, s nastupujícím podzimním a zimním obdobím se výrazně zkracuje doba světla. Děti chodí do školy, zvláště ráno, za tmy či šera, a proto bychom Vás chtěli upozornit na využívání reflexních prvků. Reflexní prvky značně zvyšují bezpečnost dětí v silničním provozu, zejména za snížené viditelnosti (noc, svítání, soumrak, mlha, sněžení…). Reflexní prvky odrážejí světlo, a to až na vzdálenost 200 metrů. Řidič vozidla zpozoruje chodce či cyklistu daleko dříve a má dostatek času se bezpečně vyhnout. Reflexní prvky by měly být součástí oděvu chodců či cyklistů, zejména dětí. A i když jsou Vaše děti šikovné a samostatné, reflexní prvky na oblečení, obuvi nebo batohu zásadně ovlivňují, jestli bude dítě spatřeno řidičem včas. Bezpečí dětí je vždy na prvním místě.  

  Nahoru
 • Systém uzavírání vstupů do budov ZŠ a MŠ Zákupy

  Publikováno v Říjnu 21 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Systém uzavírání vstupů do budov ZŠ a MŠ Zákupy S ohledem na tragickou událost, která se stala ve Střední škole obchodní a služeb ve Žďáru nad Sázavou, jsme zkontrolovali systém uzavírání vstupů do budovy školy a dodržování pravidel bezpečného a kontrolovaného pohybu osob přes vstup při příchodu a odchodu žáků včetně dozoru zaměstnance u vchodu, s cílem identifikovat cizí osoby. Žákům jsme připomněli principy bezpečného školního prostředí: - chování při vstupu do školy a při opouštění školy, - hlášení cizí osoby, která se pohybuje ve škole bez doprovodu známé dospělé osoby, - hlášení podezřelého chování i ze strany spolužáků (držení zbraní, násilí, výhrůžky a jiné podezřelé aktivity), - jednání v krizové situaci. Žáci vstupují do školy vchodem do šaten, ten se odemyká v těchto časech: 6:30 - 7:00 hod. vstup žáků do ŠD, dozor zajištěn provozním zaměstnancem školy, 7:15 – 7:55 hod. vstup žáků do školy, dozor zajištěn provozním zaměstnancem školy. Žáci odcházejí ze školy východem ze šaten, ten lze otevřít pouze zevnitř. V exponovaných časech je v šatnách držen dozor. Rodiče, kteří vyzvedávají děti z družiny, zvoní na zvonek „družina“ a po identifikaci jsou vpuštěni do školy hlavním vchodem. Vstup do spojovacího krčku ke školní jídelně se odemyká pouze v časech: 7:30 – 7:55, 9:35 – 10:00, 11:40 – 14:00. V těchto intervalech je zde držen dozor zaměstnanci školy. Vstup do školní jídelny z terasy se odemyká v časech: 7:30 – 7:55, 9:35 - 10:00, 11:30 – 12:00. V těchto intervalech je zde držen dozor zaměstnanci školy. Návštěvy se hlásí v kanceláři školy a vstupují hlavním vchodem.  

  Nahoru
 • Volby do školské rady ZŠ a MŠ Zákupy

  Publikováno v Říjnu 17 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Volby do školské rady za zákonné zástupce na volební období 2014 - 2017 se uskuteční 20.11.2014 v době 16:15 - 18:00 hodin v budově základní školy. Navrhovaní kandidáti jsou: 1. Jana Mejsnarová, 41 let, Nábřežní 113, Zákupy 471 23 2. Marta Slámová, 39 let, Nádražní 266, Zákupy 471 23 3. Romana Kohoutová, 38 let, Nábřežní 136, Zákupy 471 23   Volby do školské rady za pedagogické pracovníky na volební období 2014 - 2017 se uskuteční 19.11. v době 14:00 - 16:00 hodin  ve sborovně základní školy. Navrhovaní kandidáti jsou: 1. Mgr. Miroslava Serdelová, 28 let, Gagarinova 395, Zákupy 471 23 2. Mgr. Petra Olšarová, 43 let, Kamenická 322, Zákupy 471 23 3. Mgr. Marie Kašparová, 42 let, Krátká 430, Zákupy, 471 23

  Nahoru
 • Závody družstev v přespolním běhu

  Publikováno v Říjnu 7 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Okresní závody školních družstev v přespolním běhu proběhly ve dvou termínech 24.9.2014 (II.stupeň) a 1.10.2014 (I.stupeň) v České Lípě. Naši žáci se neztratili - posuďte sami. Gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy. A hlavně běhejte dál! Kategorie 1. - 3. třídy dívky (9 družstev) 1. ZŠ Doksy 2. ZŠ Sever 3. ZŠ Pátova Č.Lípa 4. ZŠ a MŠ Zákupy (Barbora Krajčíková, Nikol Krajčíková, Adéla Nussbaumerová, Anna Tichá) Kategorie 1. - 3. třídy chlapci (9 družstev) 1. ZŠ a MŠ Zákupy ( David Žížala, Filip Reichman, Josef Paulus, Matouš Severa) 2. ZŠ U lesa N.Bor 3. ZŠ Doksy Kategorie 4. - 5. třídy dívky (9 družstev) 1. ZŠ a MŠ Zákupy (Anna Středová, Alena Měchurová, Kristýna Važevová, Anna Sazamová) 2. ZŠ nám. Míru N.Bor 3. ZŠ Doksy Kategorie 4. - 5.třídy chlapci (9 družstev) 1. ZŠ U lesa N.Bor 2. ZŠ a MŠ Cvikov 3. ZŠ a MŠ Zákupy (Michal Klíma, Filip Havlík, Vladislav Pelc, Jiří Kasinec) Kategorie 6. - 7.třídy dívky (11 družstev) 1. ZŠ nám. Míru N.Bor 2. ZŠ Doksy 3. ZŠ U lesa N.Bor 9. ZŠ a MŠ Zákupy ( Sabina Polanecká, Natálie Nedbalová, Lucie Zapletalová, Kateřina Kováčová, Vladimíra Baráková) Kategorie 6. - 7.třídy chlapci (13 družstev) 1. ZŠ U lesa N.Bor 2. ZŠ a MŠ Zákupy (Daniel Gregor, Tobiáš Košťál, Michal Pavič, Marek Frič, Lukáš Voříšek) 3. ZŠ Partyzánská Č.Lípa Kategorie 8. - 9.třídy dívky (12 družstev) 1. ZŠ U lesa N.Bor 2. ZŠ Doksy 3. ZŠ Lada Č.Lípa 8. ZŠ a MŠ Zákupy (Kristýna Soprová, Tereza Šveňhová, Anna Habáňová, Sára Kadlecová, Nikola Zámečníková) Kategorie 8. - 9.třídy chlapci (11 družstev) 1. ZŠ a MŠ Zákupy (Daniel Číž, Radek Šefčík, Jan Štummer, Marek Jakeš, Milan Voříšek) 2. ZŠ U lesa N.Bor 3. ZŠ Špičák Č.Lípa  

  Nahoru
 • Partnerství škol a podnikatelů pro rozvoj podnikavosti

  Publikováno v Září 15 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  „PARTNERSTVÍ ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ PRO ROZVOJ PODNIKAVOSTI“ (CZ.1.07/1.1.00/54.0073) Od září 2014 do července 2015 bude na OHK v Liberci probíhat projekt „PARTNERSTVÍ ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ PRO ROZVOJ PODNIKAVOSTI“ (CZ.1.07/1.1.00/54.0073) ve spolupráci s Libereckým krajem a 24 základními a středními školami v Libereckém kraji. Projekt je financovaný z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR. Cílem projektu je metodické nastavení výchovy podnikavosti ve školách a to formou školících minipodniků. Jedná se o tzv. cvičné firmičky chráněné prostředím školy za podpory metodiků, facilitátorů, pedagogů a mentorů ze skutečného podnikatelského prostředí. Klíčovými prvky projektu jsou posilování podnikatelských znalostí a dovedností, nastavení komunikace, podpora tvořivosti a inovativnosti. Školní minipodniky budou vedeny hravou formou, ale s aspekty fungování realistické firmy. Správným seskládáním vznikne zárodek minipodniku, ale především dojde k rozvoji a posilování klíčových kompetencí vedoucích k podnikavosti. Pro žáky bude přínos projektu především v: • posílení podnikatelských dovedností • nastavení komunikace a spolupráce mezi reálným podnikatelským prostředím a školami • zkušenostní učení • podpoře tvořivosti, inovativnosti a iniciativnosti • nepohrdání některými druhy zaměstnání a pozitivnímu vnímání zejména řemesel a některých technických oborů • setkání s odborníky z praxe Projekt si klade za cíl zlepšení postojů mladé generace ke vzdělávání, ke své škole, ale i k jednotlivým profesím. Inovativním prvkem bude nastavení spolupráce mezi školami a firmami v Libereckém kraji. Firmy a školy se naučí spolu komunikovat, naslouchat svým potřebám, definovat své zájmy. Naším plánem bylo aby si žáci dokázali představit co budou „vyrábět“ a co k tomu budou potřebovat – tedy „od nápadu k výrobku“. Také dojde ke spolupráci a kooperaci mezi stupni základních škol, středních škol různého zaměření a firmami různého zaměření. Důležitý je i aspekt zapojení škol se studenty se zdravotním handicapem.  

  Nahoru
 • Zahájení školního roku 2014/2015

  Publikováno v Srpnu 15 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Školní rok 2014/15 bude zahájen v pondělí 1. září. Prvňáčky i jejich rodiče slavnostně přivítají třídní paní učitelky v 7:55 hodin v kmenových třídách - 1. A ve 3. patře a 1. B ve 2. patře a první den budou ve škole do 9:00 hodin.  Ostatní žáky a žákyně přivítají třídní učitelé v 7:55 hodin v jejich kmenových učebnách a budou ve škole do 9:35 hodin.

  Nahoru
 • Seznamovací pobyt žáků 6.A

  Publikováno v Červenci 11 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Žáci 6.A se zúčastní ve dnech 3.9. - 5.9. seznamovacího pobytu ve Sloupu v Čechách v rekreačním středisku Oáza. Cena bude 900,- Kč. Možnost zaplatit pobyt je v sekretariátu školy nebo u p. učitelky Klimentové v týdnu od 25.8.2014 do úterý 2.9.2014.

  Nahoru
 • Bobánek - časopis 9.A

  Publikováno v Červnu 19 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Představujeme vám časopis třídy 9.A, který vznikl při hodinách českého jazyka a mediální tvorb a komunikace. Příjemné čtení. Bobánek

  Nahoru
 • Pohár rozhlasu v atletice - 2014

  Publikováno v Květnu 20 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Vrcholem atletické sezóny je pro základní školy tradiční utkání atletických družstev - „Pohár rozhlasu“. Tato soutěž si již dlouhá léta udržuje vysokou prestiž a účastní se jí téměř všechny školy českolipského okresu. Celkem 16 základních škol se utkalo ve čtyřech věkových kategoriích na stadionu v Jablonném v Podještědí, ve středu 14. a ve čtvrtek 15. května. Žáci 6. - 9. tříd soutěžili v šesti různých atletických disciplínách. Podle bodovaných výsledků jednotlivých disciplín se pak sestavilo pořadí všech zúčastněných škol. Týmová spolupráce a vzájemná podpora byla hlavní devizou našich reprezentantů. Výsledky našich družstev jsou i z tohoto důvodu vynikající. Podívejte se v sekci "Sport - Výsledky". Družstva závodila v těchto sestavách: Mladší žákyně: Nikola Bímová, Klára Fedorčáková, Anna Habáňová, Denisa Hladká, Kristýna Hostinová, Anežka Košíková, Tereza Kruttová, Klaudie Pavelková, Dominika Petrová, Lucie Zapletalová, Slávka Smitková. Mladší žáci: Tomáš Kučera, Marek Mikšovský, Michal Pavič, Miroslav Pelc, Radek Šefčík, Jan Zagyi,. Starší žákyně: Sára Kadlecová, Iva Kamenská, Aneta Kožmínová, Dominika Krausová, Kristýna Mikšovská, Maryna Popadynets, Tereza Synková. Starší žáci: Pavel Červinka, Daniel Číž, Lukáš Herpai, Marek Jakeš, František Jirásek, Marek Kasinec, Pavel Kouba, Štěpán Makarov, Michal Patka, Martin Salfický, Jan Štummer, Tomáš Štummer. Děkujeme všem sportovcům za reprezentaci školy a gratulujeme družstvům mladších a starších žáků k postupu do krajského finále.  

  Nahoru
 • Sportovní den

  Publikováno v Květnu 11 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Sportovní den je tradiční akce školy pořádaná od roku 1991. Letošního 23.ročníku se zúčastnilo celkem 199 závodníků - žáků školy.

  Nahoru
 • Projektový den - Den Země

  Publikováno v Dubnu 15 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Projektový den Den Země se pro II. stupeň překládá na středu 23.4.2014. Ve středu 16.4. bude vyučování podle rozvrhu / 6.A do 12:35 hodin, ostatní třídy do 13:30 hodin/. Na I. stupni proběhne projekt ve středu 16.4.2014 dle náplně třídních vyučujících.

  Nahoru
 • Třídnís chůzky SRPŠ

  Publikováno v Dubnu 8 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Třídní schůzky SRPŠ se konají v úterý 15. dubna 2014. Na I. stupni od 16:15 hodin, na II. stupni od 17:00 hodin. Ve třídách 8.A a 8.B se konají třídní schůtzky již od 16:30 hodin a budou zahájeny v učebně NJ v 1. patře.

  Nahoru
 • Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo

  Publikováno v Březnu 6 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 19. února 2014 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v DDM Libertin v České Lípě. Naše škola vyslala tři reprezentanty ve dvou kategoriích. V kategorii 6. a 7. tříd soutěžily žákyně Šárka Čiháková (7.A) a Kristýna Balvínová (6.A). <p>Dívky v silné konkurenci na bodovaná místa nedosáhly, ale získaly zkušenosti pro další ročníky. V kategorii 8. a 9. tříd soutěžil Alexandr Fedosov (9.B). Jeho soupeři byli jak ze základních škol, tak i z gymnázií. Alex prokázal výborné znalosti, protože získal 2. místo a postupuje do krajského kola, které proběhne v dubnu v Liberci.  

  Nahoru
 • Změna termínu LK Benecko

  Publikováno v Březnu 5 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Termín konání lyžařkého kurzu pro 3.-5.třídy na Benecku se posouvá o týden dopředu, z důvodu špatných sněhových pomínek.

  Nahoru
 • Náš pěvecký kroužek Zákupáček

  Publikováno v Únoru 27 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Náš pěvecký kroužek má nové jméno Zákupáček. S novým jménem získal i nová trička s logem, se kterými se premiérově představí na přehlídce pěveckých sborů 29.března v Mimoni.

  Nahoru
 • Okresní kolo Dějepisné olympiády

  Publikováno v Únoru 24 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 28. 1. 2014 se v České Lípě v Libertinu konalo okresní kolo olympiády z dějepisu. Naši školu reprezentovali: Šárka Toráňová z 8. A a Kryštof Dufek z 9 .A. A jak jsme dopadli? Z 34 účastníků se Šárka umístila na pěkném 13. místě – i přes nevýhodu „mládí“ a svou první účast a Kryštof obsadil místo jedenácté. Paní učitelka děkuje oběma žákům za pěknou reprezentaci školy a za čas, který dějepisu věnovali. L. Klimentová

  Nahoru
 • Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

  Publikováno v Únoru 24 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 6. února 2014 se konalo na Gymnáziu v České Lípě okresní kolo v českém jazyce. Naši školu reprezentovala dvě děvčata – Hanka Stará z 8.B a Lucka Kunešová z 9.A. V silné konkurenci 36 účastníků dopadly dívky takto: Lucka obsadila 16.-23. místo, její o rok mladší spolužačka Hanka dokonce skončila o příčku lépe – 12.-15. místo. Paní učitelka děkuje dívkám za dobrou reprezentaci školy, jsme velmi rádi, že i přes konkurenci gymnázií se naše děvčata prosadila.

  Nahoru
 • Výsledek zápisu do 1.tříd

  Publikováno v Únoru 10 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Výsledek zápisu do 1.tříd ZŠ a MŠ Zákupy pro školní rok 2014/2015.

  Nahoru
 • Zápis - 5.2.2014

  Publikováno v Únoru 6 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 5.2.2014 se konal zápis do 1.tříd naší školy. Celkem jsme zapsali 41 dětí, které budou rozděleny do dvou paralelních tříd.

  Nahoru
 • Zápis dětí do 1. tříd

  Publikováno v Lednu 15 2014 v kategorii Novinky ZŠ

  Základní škola a Mateřská škola Zákupy, příspěvková organizace Vás zvou na ZÁPIS PRVŇÁČKŮ, který se uskuteční ve středu 5.2.2014 od 14.00 hodin do 17.00 hodin. K zápisu se dostaví děti, které k 1.9.2014 dokončí šestý rok věku a nechodí ještě do školy.  S sebou rodiče přinesou: občanský průkaz a rodný list dítěte.  

  Nahoru
 • Olympiáda z českého jazyka

  Publikováno v Prosinci 21 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  V prosinci proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se ho celkem deset děvčat – z 8.A Kamila Vošvrdová, Šárka Toráňová, Domča Petrová, z 8. B Hanka Stará,Sára Slavíková,Bára Sukovatá,Pavla Jeřábková a z 9. A Lucka Kunešová, Verča Němečková a Týna Mikšovská. A jak vše dopadlo a kdo postupuje? Na prvním místě se umístila Hanka Stará z 8. B, druhé místo vybojovala Lucka Kunešová z 9. A a třetí místo patří Kamče Vošvrdové z 8. A. Hanka a Lucka postupují do okresního kola v České Lípě. Paní učitelka Klimentová děkuje všem dívkám za účast a čas,který olympiádě věnovaly. A také svým kolegům panu učiteli Hartmanovi a paní učitelce Herákové za nelehkou pomoc při hodnocení slohové části olympiády.  

  Nahoru
 • Projekt Příběhy bezpráví

  Publikováno v Prosinci 4 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 19. 11. 2013 proběhl na naší škole další ročník projektu organizace Člověka v tísni Jeden svět na školách – Příběhy bezpráví. V tomto projektu jsou každoročně žáci devátých tříd seznamováni s dobou komunistické totality. V letošním roce naši deváťáci zhlédli dokumentární film Postavení mimo hru – dokument zachycuje osudy československých hokejistů, do jejichž životů zasáhne komunistická zvůle. Poté následovala beseda s panem magistrem Šimkem, pamětníkem výše zmiňovaných událostí. Žáci se dozvěděli díky projekci a besedě spoustu zajímavých informací, na něž by v běžných hodinách dějepisu či výchovy k občanství nezbyl čas. Děkujeme panu magistru Šimkovi za účast na projektu a besedě se žáky. Linda Klimentová a Pavel Hartman

  Nahoru
 • 25.11.13 se konala na Střední podnikatelské soukromé škole v České Lípě soutěž, která se zaměřovala na finanční gramotnost. Do soutěže si žáci museli připravit prezentaci vlastní školy v angličtině, následoval test z finanční gramotnosti (počítání úroků, atd….) a vytvořit logo firmy -hračkářství. Soutěže se zúčastnily žákyně naší školy - Veronika Němečková, Kristýna Mikšovská a Lucie Kunešová –z 9. A. Skvěle až překvapivě dobře reprezentovaly naši školu. Umístily se na krásném 1. místě a vyhrály zájezd pro celou třídu. Akce se účastnilo 13 škol. Holky měly obrovské úsměvy na tvářích, pan učitel Jech radostí málem dostal infarkt. Teď už se jen rozhodujeme, kam pojedeme na náš vyhraný výlet. Lucie Kunešová a Veronika Němečková IX.A

  Nahoru
 • Dějepisná olympiáda

  Publikováno v Prosinci 4 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 27.11. 2013 proběhlo na naší kole školní kolo dějepisné olympiády. Soutěže se zúčastnilo pět žáků. Za osmé třídy Śárka Toráňová, za deváté Kryštof Dufek, Lucka Kunešová, Helča Dobrá a Verča Němečková. A jak to všechno dopadlo? Jako již tradičně do okresního kola v České Lípě postupuje z prvního místa Kryštof Dufek a jako malé překvapení – společnost mu bude nejen krásná, ale také chytrá dívčina – Šárka Toráňová. Šárka se umístila na 2. místě a zárověň splnila limit 60% úspěšnosti. Vítězům gratulujeme, těšíme se do dalších kol a všem soutežícím paní učitelka Klimentová děkuje za účast a čas, který věnovali přípravě i samotné olympiádě.  

  Nahoru
 • Exkurze do Drážďan

  Publikováno v Říjnu 31 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 25.10.2013 navštívili žáci ze 7.A, 8.A/B a 9.A/B Drážďany. Vyjížděli jsme v sedm ráno, do Drážďan jsme dorazili kolem deváté. Cestou do muzea jsme navštívili Kunsthofpassage, romantické místo, pro umělce jak stvořené – malebná zákoutí, spadané listí,ticho … Poté jsme navštívili hlavní cíl naší cesty –Vojenské muzeum. Zde byl rozchod na dvě hodiny. K vidění bylo mnoho věcí týkající se 1. a 2. světové války- zbraně, uniformy, vyznamenání, vojenská technika, ale také osobní předměty lidí z koncentračního tábora, dokumentární film z varšavského ghetta... V jiných patrech jsme mohli obdivovat válečnou techniku, zbraně ze středověku. Kolem muzea byly rozestavené tanky, tak jsme se šli podívat také na ně. Do centra nás odvezl autobus a my jsme šli po stopách Augusta Silného, také jsme znovu obdivovali kostel Frauenkirche. Ale to se již blížila doba rozchodu a centrem našeho zájmu se stala Altmarkt Galerie,velké nákupní centrum, kde jsme byli i v loni. Strašně jsme se těšili, až si budeme moct něco koupit za naše eura. Všichni si něco koupili na sebe, nebo se šli najíst. Sraz byl v pět hodin, všichni včas dorazili a potom jsme kráčeli k autobusu a jeli do Zákup. Moc se nám to líbilo, doufáme, že nás paní učitelky vezmou zase na nějaký výlet či exkurzi. Za všechny Lucka Kunešová IX.A

  Nahoru
 • Světový den výživy

  Publikováno v Říjnu 18 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Světový den výživy 16.10.2013 na zákupské škole. Dne 16.10 proběhl jako každý rok na naší škole Světový den výživy. Tento rok byl věnován regionálním potravinám. Naše škola se zapojila do projektu „Naše posvícení“, který pořádá společnost Člověk v tísni. V tento den bychom si měli připomenout globální problémy související s hladem. Nejen děti, ale i dospělí by si měli vážit jídla a hlavně dojídat a nevyhazovat zbytky. Je ho opravdu škoda a někteří lidé si to ani v nejmenším neuvědomují. Žáci 9. ročníků si připravili přednášky s prezentacemi pro své mladší spolužáky. Jak již bylo řečeno, tentokrát se žáci měli zaměřit na regionální potraviny. Proto se děti dozvěděly o potravinách, které pocházejí z našeho Libereckého kraje. Jsou to například oceněné potraviny - SAMIR Kysané zelí, Bio kozí kefír, Bio ovčí mléko. Deváťáci nezapomněli ani na potravinovou pyramidu, zjišťovali, co děti mají rády, co jedí, radili, co by děti měly jíst apod. Také si pro děti připravili různé soutěže, hádanky, malování – vše v souvislosti se zdravou výživou. Akce vyvrcholila obědem ve školní jídelně, který byl uvařem výhradně z regionálních produktů. Všem se tato akce dle ohlasů dětí a paní učitelek moc líbila, děti plnily úkoly s nadšením a na konci hodiny dostaly sladkou odměnu – jablko z litoměřických sadů. Lucie Kunešová IX.A

  Nahoru
 • Dne 27.9. 2013 jsme běželi na počest Emila Zátopka 13.ročník Zátopkovy pětky (štafeta 25 x 200m) a 15.ročník Zátopkovy desítky (štafeta 25 x 400m). Závodů se zúčastnilo v 7 štafetách 175 žáků školy.

  Nahoru
 • Cesta za drakem našich statečných prvňáčků

  Publikováno v Říjnu 1 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Prvňáčci z 1. A a 1. B se již tradičně na začátku školního roku vypravili na seznamovací pobyt – DRAČÍ VÝPRAVU. Přestože při odjezdu někteří plakali, nakonec vše zvládli a všem se nám v Oáze ve Sloupu v Čechách líbilo. Všem statečným dráčkům prvňáčkům děkují paní učitelky Kašparová, Izerová a Neumannová.  

  Nahoru
 • Okresní kolo v přespolním běhu - I.stupeň

  Publikováno v Září 26 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve středu 25.září 2013 se uskutečnilo v České Lípě na Rasově Hůrce okresní kolo v přespolním běhu pro I.stupěň ZŠ. Výsledky družstev žáků naší školy: Kategorie 1.-3.třídy dívky: 3.místo - Anna Sazamová, Drahuše Kodytková, Michaela Dubová,Nela Miklovičová (7 družstev) Kategorie 1.-3.třídy chlapci: 5.místo - Ladislav Hlobeň, Daniel Šefránek, Štěpán Kašpar, Lukáš Řepa (7 družstev) Kategorie 4.-5.třídy dívky: 1.místo - Alena Měchurová, Kateřina Kováčová, Kristýna Gabrielová, Kristýna Važevová (10 družstev) Kategorie 4.-5.třídy chlapci: 3.místo - Michal Klíma, Daniel Gregor, Filip Havlík, jiří Kasinec (10 družstev)

  Nahoru
 • Okresní kolo v přespolním běhu - II.stupeň

  Publikováno v Září 24 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve středu 18.září 2013 se uskutečnilo v České Lípě na Rasově Hůrce okresní kolo v přespolním běhu pro II.stupěň ZŠ. Závodů se zúčastnilo celkem 13 škol. Výsledky naší školy: Kategorie 6.- 7.třídy dívky: 9. místo - Denisa Hladká, Šárka Dufková, Kristýna Soprová, Nikola Bímová, Pavlína Miklovičová Kategorie 6.- 7.třídy chlapci:  6.místo - Radek Šefčík, Jiří Kohout, Václav Řepa, Martin Pelčák, Miroslav Pelc Kategorie 8. - 9.třídy dívky: 1.místo - Kristýna Mikšovská, Dominika Krauzová, Aneta Kožmínová, Sára Kadlecová, Tereza Šveňhová Kategorie 8.- 9.třídy chlapci: 4.místo - Daniel Číž, Michal Patka, Radek Resch, Patrik Dufek, Pavel Červinka Všem závodníkům gratulujeme za předvedené výkony a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Děvčatům z 8. - 9.tříd přejeme úspěch v krajském finále.

  Nahoru
 • Zátopkovy štafety

  Publikováno v Září 19 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Zátopkova pětka a desítka je přesunuta z důvodu nepříznivého počasí na pátek 27. září.

  Nahoru
 • Seznamovací pobyt 6.ročníku

  Publikováno v Září 18 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Hned první den nás čekala skvělá návštěva. Přijeli se na nás podívat naše paní učitelky z 1. stupně...

  Nahoru
 • OVOV

  Publikováno v Září 11 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

  Nahoru
 • Jedeme na Strahov na republikové finále Odznaku všestannosti olympijských vítězů! Družstvo žáků naší školy ve složení Sára Kadlecová, Ivana Kamenská, Dominika Krausová, Marie Chromá, Daniel Číž, Lukáš Klíma, Pavel Kouba a Jan Štummer se ve dnech 6. - 7.9.2013 zúčastní republikového finále na Stadionu Evžena Rošického v Praze. Do finále soutěže jednotlivců navíc postoupili Marek Mikšovský a Štěpán Makarov. Přejeme mnoho úspěchů. Podrobné informace dostanou naši reprezentanti v pondělí 2.9.2013 od paní učitelky Renaty Lípové. Další informace naleznate na www.ovov.cz. 

  Nahoru
 • Bubnuje celá škola - program Dum Circle

  Publikováno v Srpnu 27 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Dum Circle je prostě BOMBA! Přijďte si nás poslechnout na stadion školy v úterý 3.9.. Začínáme v 9:00 - bubnovat budou 2.-5.třídy, v 10:10 zabubnují 6.-9.třídy. Cena programu je pro jednoho žáka je 60,-Kč, ale stojí to za to. Co si od programu slibujeme? Především stmelení kolektivu na základě společného prožitku, radost z vytváření vlastní hudby a radost z improvizace. Pokud máte zájem, čas a chuť, přijďte bubnovat s námi.

  Nahoru
 • Vodácký kurz

  Publikováno v Červnu 2 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Vodácký kurz plánovaný na 2.7. - 7.7.2013 je z důvodu povodní zrušen.

  Nahoru
 • Pythagoriáda

  Publikováno v Květnu 24 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve středu 22.května se konalo v České Lípě na gymnáziu okresní kolo matematické soutěže Pythagoriády. Zúčastnilo se ho celkem 170 žáků...

  Nahoru
 • DEN ZEMĚ NA ZÁKUPSKÉ ŠKOLE

  Publikováno v Dubnu 23 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  V pondělí 22. dubna proběhl na naší škole projekt ke každoročnímu Dni Země.

  Nahoru
 • Šikula CUP 2013

  Publikováno v Dubnu 19 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Padl rekord z roku 1998, který držela Pavlína Hlobeňová spolu s Františkem Kalinou počtem 1202 přeskoků.

  Nahoru
 • Turnaje v basketbalu

  Publikováno v Dubnu 12 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Okresní kolo turnaje v basketbalu AND CUP 2012/2013 v kategorii žáků 6.-7.tříd se uskutečnilo v zákupské sportovní hale ve čtvrtek 4.4.2013.

  Nahoru
 • Jitrnicová laťka

  Publikováno v Březnu 25 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  31.ročník tradičního závodu ve skoku do výšky "Jitrnicová laťka" se uskutečnil dne 24.3.2013 v zákupské sportovní hale.

  Nahoru
 • Okresní kolo olympiády z dějepisu a českého jazyka

  Publikováno v Únoru 24 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 29. ledna se v Libertinu v České Lípě konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Z 35 účastníků se na 7. místě umístil Kryštof Dufek – žák 8.A a na 9. místě Petra Kamenská – žákyně 9.A. Paní učitelka Klimentová oběma žákům děkuje za účast a blahopřeje k výbornému umístění. Dne 12. února se v České Lípě na gymnáziu konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Z 35 účastníků se Petra Kamenská, žákyně 9.A, umístila na 13.-18. místě a Verča Němečková, žákyně 8. A, na 31.-34. místě. Paní učitelka Klimentová oběma děvčatům děkuje za účast a Petře blahopřeje k pěknému umístění.

  Nahoru
 • Taneční kroužek naší školy

  Publikováno v Únoru 22 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Nově vzniklý taneční kroužek měl své první vystoupení na setkání se seniory ve školní jídelně dne 25. 1.2013. Vystupovali jsme s country tancem.

  Nahoru
 • Orion florbal CUP

  Publikováno v Lednu 28 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Po vítězství v okresním a poté v krajském kole se naši kluci ze 6.-7.tříd zúčastnili kvalifikace o republikové finále ve Dvoře Králové.

  Nahoru
 • Ceny stravného

  Publikováno v Lednu 23 2013 v kategorii Novinky ZŠ

  Dobrou zprávou je, že pro děti v MŠ a žáky ZŠ se stravné nemění.

  Nahoru
 • Exkurze do Prahy

  Publikováno v Prosinci 18 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 11. 12. v osm hodin se 2.A, 2.B a 8 dětí z 1.B vypravily směr Praha. Naší první zastávkou bylo divadlo Spejbla a Hurvínka. Zhlédli jsme představení Hurvínkův Mikuláš. Poté si děti mohly ve foyeru prohlédnout malé muzeum vystavených loutek a koupit si v obchůdku upomínkové předměty. Naše další cesta směřovala na Karlův most. Po procházce po mostě na nás čekala výstava Betlémů. Mimo jiné i betlém vyřezaný v Africe z mahagonového dřeva, betlém z kukuřičného šustí, Vltavský rybí betlém či Slámový betlém a další. Z Karlova mostu jsme se uličkami propletli až na Staroměstské náměstí, kde se konají vánoční trhy. Děti si koupily nějaké pamlsky a drobné dárky pro rodiče nebo něco na památku. Zážitkem byl určitě orloj. Každou celou hodinu se apoštolové postupně objeví před diváky a zároveň ožijí figurky po stranách orloje. Putování jsme zakončili v místní cukrárně. Ke škole jsme přijeli po 18 hod., příjemně unaveni po celodenním výletě, ale plni dojmů. Myslím, že se výlet vydařil. Chtěly bychom poděkovat maminkám či babičkám, které s námi jely a pomohly s dohledem nad dětmi. K. Řehořková.P. Olšarová  

  Nahoru
 • Školní olympiády

  Publikováno v Prosinci 12 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Olympiáda z českého jazyka Dne 7. listopadu proběhlo v naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka. Olympiády se zúčastnili tito žáci – V. Němečková, K. Mikšovská, L. Kunešová a P. Kamenská. Nejlépe se vedlo, a proto postupují do okresního kola – P. Kamenská a V. Němečková. Olympiáda z dějepisu Dne 12. listopadu proběhlo školního kolo olympiády z dějepisu. Olympiády se zúčastnili – K. Dufek, D. Nikodém, P. Kamenská a J. Sodomková. Do okresního kola postupují – K. Dufek a P. Kamenská. Paní učitelka Klimentová děkuje všem, kteří přišli vyzkoušet své znalosti, a účastníkům okresních kol držíme palce.  

  Nahoru
 • Čerti v jedničkách

  Publikováno v Prosinci 5 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  4. 12. jsme se vydali za našimi prvňáčky, abychom jim v přestrojení za anděly a čertíky přinesli pár sladkostí. Bonbonek si musel každý prvňáček zasloužit tím, že vypočítal matematický příklad. Všichni to zvládli velmi dobře a z naší návštěvy se radovali. Za odměnu nám zazpívali vánoční písničku. Celým setkáním se nesla hezká atmosféra a my se těšíme na další společnou akci. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii. Patroni prvňáčků – žáci 9. třídy a třídní učitelka  

  Nahoru
 • Akce žákovského parlamentu

  Publikováno v Listopadu 29 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Nejnovější články o akcích žákovského parlamentu.

  Nahoru
 • Zákupská škola v Německu

  Publikováno v Listopadu 26 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  V pátek 16.11. jeli žáci několika tříd do Německa. Výlet byl na zámek Moritzburg u Drážďan, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Podívali se na výstavu, kde byly vystaveny kostýmy, prohlédli si i figurýny oblečené do různých kostýmů z pohádky, hrála hudba Karla Svobody – dokonce viděli i jeho klavír. Pak se prošli istorickým centrem v Drážďanech po stopách kurfiřta Augusta Silného. Našli tam spoustu zajímavých míst např. sochu sv. Augustýna, Frauenkirche. Poté navštívili muzeum opravy Verkehrsmuseum, tam byly vystavené parní lokomotivy, kočáry, staré autoveterány a všelijaká starodávná doprava. Tam kde byla zelená ruka, si mohli i sáhnout, nebo dokonce jít i dovnitř například do lokomotiv. Žáci také získali užitečné informace o městské dopravě, dále i o nákladní, námořní, říční a vzdušné dopravě. Výlet byl zakončin rozchodem v nákupním středisku v Altmarkt Galerii, kde plno žáků bloudilo, protože centrum bylo obrovské, tři patra a asi kolem 200 obchodů. Každý si zde koupil nějaké oblečení, drobnosti i dárečky pro své blízké. Snad si všichni tento výlet užili! Lucie Kunešová VIII.A

  Nahoru
 • Pozvánka na prezentaci Žákovského parlamentu

  Publikováno v Listopadu 13 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Ve čtvrtek 15.11.2012 od 16:00 hodin se v posluchárně školy uskuteční prezentace členů žákovského parlamentu.

  Nahoru
 • Účastníci prožitkového kurzu hlásí návrat - v pátek 2.11. ve 12:00 hodin ke škole.

  Nahoru
 • Podzimníčci ve škole

  Publikováno v Říjnu 21 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Nastal podzim a k nám do školy dorazili „Podzimníčci“. To šikovné děti s pomocí rodičů nebo jiných členů rodiny vyrobily z přírodních materiálů zajímavé postavičky-skřítky Podzimníčky. Letos se jich sešlo čtyřicet. A opravdu je na co se dívat .

  Nahoru
 • Projektový den - Den výživy

  Publikováno v Říjnu 17 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 16. 10. proběhl na naší škole projektový den „Světový den výživy“. Úkolem tohoto projektu bylo, aby žáci 9. třídy propagovali zdravou výživu! Náležitě se na to připravovali! Vybavili se testy, obrázky a ve skupinách se vydali na I. i II. stupeň. Navštívili i mateřskou školku.Vše začalo hlášením do školního rozhlasu před první vyučovací hodinou, kde celá škola vyslechla nejen důležitá sdělení o zdravé výživě, ale také varování před plýtváním potravinami. Pak už se jednotlivé skupinky žáků 9. třídy vydaly k debatě o zdravé výživě do jednotlivých tříd. Žáci to měli hezky připravené, a proto debaty s mladšími spolužáky byly nejen poučné, ale i veselé! Hodně pobavila beseda s našimi nejmenšími ve školce, kteří toho o zdravé výživě věděli také hodně. Žáci 1. stupně jako symbol zdravé výživy dostali jablíčko. Za přípravu krásných jablíček děkujeme naší školní jídelně. Mgr. Helena Lochmanová a její třída IX.A  

  Nahoru
 • Lyžařské kurzy

  Publikováno v Říjnu 10 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  V letošním školním roce roce pořádá naše škola dva lyžařské kurzy. První, pro žáky 7.tříd, proběhne 5.-12.1.2013 v Horní Rokytnici. Druhý, pro žáky 3.-5.tříd, se uskuteční na Benecku v termínu 16.-22.3.2013. Podrobnosti najdete v sekci - "Pro rodiče" - "Informace rodičům".

  Nahoru
 • RF OVOV, Praha - Strahov

  Publikováno v Září 26 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Dne 20.9. jsme se vypravili do Prahy, abychom se utkali s nejlepšími týmy z ČR. Tito borci-Sára Kadlecová, Kristýna Mikšovská, Iva Kamenská, Domča Krauzová, Honza Štummer, Lukáš Klíma, Pavel Kouba, Lukáš Herpai bojovali za družstvo i za jednotlivce a Dan Číž závodil za jednotlivce. A protože tyto závody vymysleli Robert Změlík a Roman Šebrle, bylo jasné, že se bude bojovat v desetiboji. Na závodníky čekaly ve dvou dnech tyto disciplíny: běh 60m, skok daleký, hod 2kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, shyby na šikmé lavičce po dobu 2min., skákání přes švihadlo po dobu 2min.(snožmo vzad, snožmo vpřed, “vajíčko“ a střídnonož), trojskok snožmo z místa, kliky po dobu 2min., lehy-sedy po dobu 2 min., hod míčkem a běh 1km. No schválně si to zkuste, není to žádná legrace. Každý tým měl na starosti jeden patron - olympionik a jeden voják a ti se o své svěřence starali. Během tohoto závodu jsme se na Strahově mohli potkat s mnoha olympijskými vítězi, získat jejich autogram a také se s nimi vyfotit. Byli to např. Roman Šebrle, Robert Změlík, Šárka Kašpárková, Věra Čáslavská a další. V doprovodném programu vystoupili O.Lounová, M.Agrebi, D.Deyl a vše úžasně komentoval Štěpán Škorpil, skvělý sportovní komentátor. Děti si i několikrát zatančily zumbu.  Ale to nejdůležitější - z 30 družstev skončilo naše družstvo na skvělém 14 místě. A kdo zná tabulky OVOV a podívá se na naše výsledky na stránkách www.ovov.cz  zjistí, že každá vteřina , či přeskok znamená desítky bodů. A opravdu stačilo malinko a byli bychom v první desítce. Stojí zato,se na výsledky podívat. A v jednotlivcích 7.místo z  54 závodníků,  9.m.,10.m., 22.m. a 25.m ze 72 závodníků, to je krásný úspěch. V některých disciplínách jsme excelovali, naše časy na 60 m překonal málokdo a když v sobotu tytéž disciplíny absolvoval i Šebrle a Změlík, zjistili jsme, že na 60m byli tito dva pouze o vteřinu nebo dvě lepší než my. A dokonce jsme je někteří překonali v disciplínách shyby, kliky, lehy-sedy a ve švihadle. Mgr.Kateřina Řehořková

  Nahoru
 • Inaugurace členů ŽP

  Publikováno v Září 14 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Uvedení členů ŽP do funkce

  Nahoru
 • Výsledky voleb do ŽP

  Publikováno v Září 10 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Zvolení členové ŽP

  Nahoru
 • Uvítání prvňáčků

  Publikováno v Září 10 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Deváťáci pasovali prvňáky

  Nahoru
 • Volby do žákovského parlamentu

  Publikováno v Září 5 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Volby.

  Nahoru
 • První školní den

  Publikováno v Září 5 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  A zase ve škole.

  Nahoru
 • Krásné prázdniny všem!

  Publikováno v Červenci 3 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Trocha poezie...

  Nahoru
 • Kandidáti do ŽP

  Publikováno v Červnu 25 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Každá třída volí kandidáty.

  Nahoru
 • Dopis pro sportovce

  Publikováno v Červnu 12 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Pro sportovce

  Nahoru
 • Exkurze v Praze

  Publikováno v Červnu 11 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Návštěva Prahy - třídy 6.A a 6.B

  Nahoru
 • Pěvecká soutěž

  Publikováno v Červnu 8 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Pěvecká soutěž Vrabčáček

  Nahoru
 • OVOV kraj

  Publikováno v Červnu 8 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Odznak všestrannosti olympijských vítězů

  Nahoru
 • Odznak všestrannosti olympijských vítězů

  Publikováno v Květnu 23 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Stráž pod Ralskem

  Nahoru
 • Jízda zručnosti

  Publikováno v Květnu 21 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Obratnost na kolech aneb Naše jízda zručnosti

  Nahoru
 • Krajské finále v basketbalu

  Publikováno v Květnu 9 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Krajské finále ZŠ v basketbalu - úspěch obou našich družstev.

  Nahoru
 • Štafety

  Publikováno v Květnu 7 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Tradiční květnové závody

  Nahoru
 • Poznávací výlet 8.A a 7.B

  Publikováno v Květnu 3 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Českolipskem

  Nahoru
 • Okresní finále v basketbalu ZŠ

  Publikováno v Dubnu 19 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  1.místo v okresním finále ZŠ, kategorie starší chlapci, 19.4.2012 sportovní hala Emila Zátopka Zákupy

  Nahoru
 • Den bezpečnosti

  Publikováno v Dubnu 15 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Projektový den školy

  Nahoru
 • Poděkování SDH Zákupy

  Publikováno v Dubnu 15 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Návštěva u hasičů

  Nahoru
 • Matematici naší školy

  Publikováno v Dubnu 12 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Hodnocení výsledků našich žáků v matematických soutěžích

  Nahoru
 • Třídní schůzky

  Publikováno v Dubnu 12 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Třídní schůzky se konají 17.4.2012. Na I. stupni od 16:15 hodin a na II. stupni od 17:00 hodin.

  Nahoru
 • Jeden svět na školách

  Publikováno v Březnu 27 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Projekce filmů v Novém Boru.

  Nahoru
 • Okresní kolo olympiády v českém jazyce

  Publikováno v Březnu 27 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Jak si vedli žáci naší školy?

  Nahoru
 • Okresní kolo olympiády v dějepise

  Publikováno v Únoru 19 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Jak si vedli naši žáci?

  Nahoru
 • Den povolání

  Publikováno v Únoru 19 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Akce žákovského parlamentu.

  Nahoru
 • Naši matematici

  Nahoru
 • Noc s Andersenem

  Publikováno v Lednu 22 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Tradiční akce naší školy

  Nahoru
 • Zápis do 1.tříd

  Publikováno v Lednu 9 2012 v kategorii Novinky ZŠ

  Informace o zápise prvňáčků

  Nahoru
 • Ceny stravy ve ŠJ od 1.1.2012

  Publikováno v Prosinci 19 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Ceny obědů od 1.1.2012 MŠ 3 - 6 let 28,00Kč MŠ 7- 10 let 30,00 Kč 7 - 10 let 19,00 Kč 11 - 14 let 21,00 Kč 15 - 18 let 24,00 Kč důchodci mimo ŠJ (14%DPH) 52,00 Kč důchodci v ŠJ (20%DPH) 54,00 Kč cizí strávníci mimo ŠJ (14%DPH) 55,00 Kč cizí strávníci v ŠJ (20%DPH) 58,00 Kč Výše měsíčních záloh u bezhotovostních plateb zůstává do konce školního roku 2011/2012 stejná.  

  Nahoru
 • Ukázková hodina

  Publikováno v Prosinci 5 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Ukázková hodina 1.tříd.

  Nahoru
 • Ředitelské volno

  Publikováno v Prosinci 1 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Ředitel školy vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den pro žáky základní školy v termínu : čtvrtek 22.12.2011. Vyučování bude ukončeno ve středu 21.12.2011. Volný den je vyhlášen z důvodů : - údržba topného systému včetně provedení uzávěry tepla pro budovy základní školy - realizace úsporných energetických opatření - úklidové a sanační práce ve školní jídelně Pozn.: - školní družina ZŠ bude uzavřena - mateřská škola bude 22.12.2011 v provozu  

  Nahoru
 • Výsledky voleb do Školské rady

  Publikováno v Listopadu 23 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Výsledky voleb do školské rady (ŠR) Dne 21.11.2011 se uskutečnily volby do ŠR za pedagogické zaměstnance školy: 1. Mgr. Miroslava Komárová - 13 hlasů (62%) 2. Mgr. Jiří Jech - 8 hlasů (38%) Dne 22.11.2011 proběhly volby do ŠR za zákonné zástupce žáků: 1. Jana Mejsnarová - 79 hlasů (49%) 2. Marta Slámová - 45 hlasů (28%) 3. Milan Sodomka - 28 hlasů (24%) Za zřizovatele byla členkou ŠR jmenována slečna Iva Kreisingerová, místostarostka města Zákupy ( usnesením RM č.139/2011). ŠR rada bude v následujícím tříletém volebním období pracovat ve složení : sl.Iva Kreisingerová, Mgr.Miroslava Komárová a paní Jana Mejsnarová. První schůzi ŠR svolá ředitel školy do 30 dnů od vyhlášení výsledků voleb (23.11.2011).

  Nahoru
 • Projekt "Nejsem tu sám"

  Publikováno v Listopadu 16 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Projektový den k 17.listopadu.

  Nahoru
 • Přednáška pro žáky 9.ročníků

  Publikováno v Listopadu 10 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Přednáška - Policie ČR.

  Nahoru
 • Hostitelské rodiny

  Publikováno v Říjnu 30 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Činnost organizace AFS.

  Nahoru
 • Návštěva v Děčíně

  Publikováno v Říjnu 11 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Druhé třídy na výletě v Děčíně.

  Nahoru
 • Volby do ŠR

  Publikováno v Říjnu 7 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Kandidátní listina za zákonné zástupce žáků.

  Nahoru
 • Návštěva Střevlíku

  Publikováno v Září 20 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Návštěva ekocentra Střevlík.

  Nahoru
 • Upozornění pro rodiče !

  Publikováno v Září 12 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Zájmová činnost na škole.

  Nahoru
 • Pasování prvních tříd

  Publikováno v Září 12 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Tradiční pasování prvňáčků.

  Nahoru
 • Video ze života na škole

  Publikováno v Září 12 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Školní video.

  Nahoru
 • Výzva - Školská rada

  Publikováno v Září 8 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Výzva zájemcům o práci ve Školské radě na ZŠ Zákupy.

  Nahoru
 • Mezinárodní volejbalový turnaj 2011

  Publikováno v Září 1 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Na ZŠ Zákupy se uskuteční ve dnech 2. - 3.9. 2011 již III.ročník Mezinárodního volejbalového turnaje.

  Nahoru
 • 1 : 0 pro němčinu !

  Publikováno v Červnu 19 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Zákupy bojovaly o medaile v jazykovém klání !

  Nahoru
 • Exkurze do Německa

  Publikováno v Červnu 15 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Zákupy v zahraničí

  Nahoru
 • Zákupský Vrabčáček

  Publikováno v Květnu 24 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Pěvecká soutěž

  Nahoru
 • Divadelní představení

  Publikováno v Květnu 23 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Divadlo Karla Čapka na naší škole

  Nahoru
 • Návštěva IPS

  Publikováno v Květnu 23 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Osmá třída na návštěvě IPS v České Lípě

  Nahoru
 • Společně za školou

  Publikováno v Květnu 16 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Přespávání na ZŠ Slovanka

  Nahoru
 • Návštěva pana presidenta v Zákupech

  Publikováno v Dubnu 21 2011 v kategorii Novinky ZŠ

  Návštěva pana prezidenta očima učitelů a žáků

  Nahoru