Už ne 8. A, ale 9. A…

Zprávy ze třídy IX.A - třídní učitelka Mgr. Dagmar Heráková

Školní rok 2016/2017

 

Tablo 9.A

V samoobsluze u školy je k vidění naše tablo. Tímto bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat panu Lochmanovi, který se nám celé odpoledne ochotně věnoval a nafotil nám úžasné fotografie! 

Jménem celé naší třídy děkuji všem rodičům a přátelům školy za vaši přízeň v roce 2016. Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a těšíme se na další spolupráci v roce 2017!

Den s technickými obory

V úterý 20.12. jsme rádi přijali pozvání Střední průmyslové školy z České Lípy strávit jeden den u nich na škole a podívat se „pod pokličku“ středoškolskému vzdělání. Celá akce byla velmi dobře zorganizovaná, učitelé si naše deváťáky rozdělili na 4 skupiny a během dopoledne měli všichni možnost zkusit si laboratorní cvičení či opracovat výrobek.
Později jsme se shodli, že akce byla přínosná nejen pro potenciální zájemce o studium na průmyslové škole, ale úplně pro všechny. Několik postřehů od dětí:
- mají velmi příjemné a hodné učitele, suprový přístup k dětem
- překvapilo mě, že jsme si mohli zkusit nějaké činnosti, např. vysoustružit si šachovou minifigurku
- líbila se mi hodina technologie, kde byl „chytrý dům“ dálkově ovládaný pomocí mobilu
- překvapilo mě, že na škole bylo víc kluků než holek
- překvapilo mě, že každý učitel si sám navrhnul svojí učebnu včetně nábytku
- okouzlily nás houpací židle v učebně jazyků
- nejvíce se mi líbila učebna fyziky, kde jsme zkoušeli lámat světlo
- obdivoval jsem CNC stroje a že má škola vlastní 3D tiskárnu – škola je vybavená velice drahými přístroji
- skoro všichni využili školní kantýnu, na kluky udělala dojem posilovna
- jsme rádi, že jsme měli možnost kouknout se, jak to chodí na střední škole

Na stopě klimatu

 Ve dnech 9. – 15. října se uskutečnil v německém Thalheimu ekologický projektový týden.
Z naší školy vybraly paní učitelky Kňobortová a Klimentová 25 žáků z 6. 9.ročníku a také nad námi celý týden měly dohled. Byli jsme ubytováni v malém městečku vzdáleném asi 20 km od města Chemnitz a naši skupinu doplnilo 29 německých dětí. Akce probíhala v ekologickém duchu a celý pobyt byl hrazen z projektu Evropské unie.
Ubytování se na první pohled zdálo v pohodě, ale již první večer se i pod těmi nejlehčími začaly propadat postele. Ze začátku to byly jen spodní patra paland, ke konci týdne se však začaly propadat i horní patra :D. Většinu jsme zase dali dohromady a musíme říct, že vše ostatní bylo v pořádku, včetně výborného jídla.
Program projektu byl opravdu bohatý: Po příjezdu jsme hráli různé seznamovací hry a na druhý den byla prohlídka lesa a okolí Tabakstanne. Absolovovali jsme také přednášku na téma „Ekologická stopa“, jízdy na čtyřkolce a nesportovní olympiádu Navštívili jsme bazén Freizetbad Greifensteine Geyer, kde jsme se pořádně vydováděli. Zajímavá byla i exkurze v továrně na těstoviny Nudelcentrum Riesa nebo plavba parníkem mezi městy Seußlitz a Míšeň a prohlídku tohoto krásného historického města.
Čtvrtý den pobytu jsme se šli podívat na kopec zvaný Hrouda – na tomto zvláštním místě rostou kaktusy a stromy naruby! Můžete se tam usadit na vyhřívanou židli nebo jako my vylézt na rozhlednu – a pokud budete mít větší štěstí na počasí než my, možná z ní i něco uvidíte . Druhá část účastníků měla za úkol za 10 Euro nakoupit vhodné ekologické potraviny. Večer jsme mohli hrát stolní tenis.
Poslední den jsme si prohlédli rodinou ekofarmu Rößlerhof a vlastnoručně vyrobili několikakilový bochník sýra. Večer jsme si zatančili na rozlučkové diskotéce. Předtančení předvedla skupina z Ruska, která přicestovala z dálky více než 40 000 km. I mezi nimi jsme našli kamarády.
Zpočátku jsme měli v naší českoněmecké skupině malý problém s komunikací. Určitě nebyl problém v jazyce - bylo to o tom se pořádně rozkoukat. Naše dorozumívání stálo na angličtině a trochu i němčině, protože tu se učíme jako druhý cizí jazyk teprve 3. rokem.
Ale jinak jsme si s Němci hodně rozuměli a povídali. O zábavu bylo postaráno, chápali i většinu našich vtipů, a dokonce jsme je naučili i několik českých her.
V průběhu druhého až třetího dne se z nás stala super parta! Nikdy bychom neřekli, že z nás budou takoví kamarádi! Nejvíce nás stmelily jízdy v autobuse, ač by to nikdo nečekal. Právě v autobusech byl čas si povídat, na jaké téma jsme chtěli, a vzájemně jsme se učili různá slovíčka a fráze v jazyce toho druhého.
Všichni jsme byli ze zájezdu nadšení a loučení s novými kamarády ze Saska bylo opravdu smutné. Nikdo netušil, že si s Němci vytvoříme tak hezké vztahy. S mnohými z nich si dodnes píšeme a věříme, že se ještě někdy potkáme.
Na závěr patří velké poděkování paním učitelkám Kňobortové a Klimentové za péči a starostlivost o nás.

Účastníci zájezdu z 9. tříd 

Burza škol 

3. 11. jsme obě deváté třídy vyrazily na Burzu škol do České Lípy. Předtím jsme však nejprve navštívili Soukromou podnikatelskou střední školu (SPOSŠ) v České Lípě. Zde nás provedla učitelka ze SPOSŠ. Nejvíc se nám líbil gauč a odpočinková zóna, kterou tam měli. Po prohlídce následovala prezentace o škole a marketingu. Nakonec si pro nás paní učitelka připravila soutěže.
Poté už jsme se přesunuli na učiliště Uranu, kde probíhala burza. Většina z nás tam navštívila stánek své školy nebo učiliště, na kterou si má v plánu podat přihlášku a zjistila si další doplňující informace. V rámci prezentace byla možnost ochutnat například palačinky, dostávali jsme propisky a jiné propagační předměty. Největší dojem na nás udělaly ukázky bojového umění, které předváděli studenti a učitelé šluknovské střední školy. 
Po skončení oficiálního programu někteří z nás zůstali v Lípě a vyrazili po nákupech, což byla sladká tečka na závěr! Den jsme si všichni dobře užili. Anička a Tobík 

Světový den výživy 

U příležitosti Světového dne výživy uspořádali deváťáci prezentační hodinu pro žáky prvního stupně. Pokusili se dětem objasnit příčiny hladomoru v rozvojových zemích, a naopak příčiny obezity v zemích vyspělých, seznámili je podrobněji s vybranými druhy potravin a děti si formou her zopakovaly například to, jak má vypadat vyvážený jídelníček. Velké díky patří deváťákům – někteří z nich se připravovali opravdu svědomitě a vytvořili krásné výukové materiály, počítačové prezentace nevyjímaje.

 

 Pasování prvňáčků napříč slohovými útvary (září 2016)

Styl prostě sdělovací:
Měli jsme pasování prvňáčků. Pro děti to bylo krásné. Provedli jsme je po celé škole. Děti dostaly nějaké hračky a sladkosti, ze kterých, doufejme, měly velkou radost. (Fanda)

Styl odborný:
Pasování prvňáčků je přivítání šesti až sedmiletých dětí do školy. Deváté třídy pomáhají prvňákům se adaptovat na školní prostředí. Na psychiku dítěte pozitivně působí dárky a prostory třídy s dětskými náměty. (Kuba)

Styl publicistický:
Přinášíme zpravodajství z pasování prvňáčků. 1. B byla dekorována devátou B. Vypadalo to, že si to prvňáčci náramně užívají, protože 9.B byla převlečena za pohádkové postavy nebo sportovce. Poté šli prvňáčci společně s deváťáky na prohlídku kolem školy. (Radim)

Styl umělecký:
Jakožto již dlouholetá tradice, i v letošním roce v našem království proběhlo pasování malých nesmělých prvňáčků na statečné rytíře. Zprvu vykulené pohledy dětí se okamžitě změnily ve šťastné, když spatřily bytosti jako z pohádky. (Maruška)
 

 

Zprávy ze třídy VIII.A - třídní učitelka Mgr. Dagmar Heráková

Školní rok 2015/2016

 

Exkurze do České Lípy

V pondělí 9. 5. jsme se společně s 8. B vydali do České Lípy na exkurzi. V 8:00 jsme se sešli na vlakovém nádraží a jeli jsme.
Cesta utekla celkem rychle. Jako první jsme navštívili KD Crystal, kde jsme se mohli podívat na výrobky, které vyrobili žáci z českolipských škol.
Potom nás paní učitelky odvedly na náměstí, kde jsme měli hodinu rozchod na občerstvení, bez toho by to prostě nešlo! Když jsme se po hodince všichni sešli, rozdělili jsme se na dvě skupiny po třídách. 8. A šla na úřad práce a 8. B se šla podívat na Střední průmyslovou školu, poté jsme se vyměnili.
Na úřadu práce jsme si povídali o našem budoucím povolání. A na SPŠ nás žáci provedli po jejich škole a ukázali nám učebny, které mají velmi dobře a hezky vybavené. Nejvíce se nám líbila dílna, ve které jsme měli i praktickou ukázku. Nejvíce nás pobavil upovídaný učitel svými hláškami.
I když byl výlet spíše pro ty, co ještě nejsou rozhodnutí, kam půjdou, každý si v tom našel to svoje (už jen to, že jsme nemuseli do školy) a všem se to líbilo.
Lucka Z.

Žijeme kulturou!

Pravidelnou odměnou za pololetní vysvědčení dětí z I. stupně je návštěva kina. Letos se poprvé na přání žáků účastnil i II. stupeň. Žáci si mohli sami odhlasovat, na co se půjde a vybrali jsme si režisérský debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Všem se výprava do kina moc líbila, a tak doufáme, že se tato akce bude opakovat i příští rok.

13. dubna vyrazili sedmáci a osmáci do Jiráskova divadla.
Představení, nazvané Poslední trik George Méliése, pojednávalo o životě vynálezce kinematografu. Většinu žactva na začátku nemile zaskočil fakt, že představení z éry němého filmu bylo němé. Postupně nás však představení, plné triků a rychlých střídání obrazů, strhlo. Došlo nám, proč nebyli žáci 7. třídy vpuštěni na balkón – zřejmě by jim tajemství mizení, nebo naopak záhadného rozdvojování postav nezůstalo skryto! Díky návratům v čase jsme nahlédli do kuchyně průkopníkům filmového řemesla, a pak už jen napjatě sledovali, zda starý Méliés svůj souboj s neúnavnou smrtkou vyhraje, či prohraje. O tom, že vyhrál, vůbec nepochybujeme, a na oslavu jeho vítězství si pustíme večer náš oblíbený film. A zanotujeme si k tomu melodii, která nás od té doby provází: Tá-ratata, tá-ratata, tá-ratata!
 

Jednou v roce na Vánoce...

se koná vánoční besídka, a to bylo právě dnes!
Předcházely jí však dlouhé přípravy - každý musel donést dárek pro svého vylosovaného spolužáka. Už od začátku týdne se ve třídě kupily igelitky se záhadným obsahem...
Venku sice lilo jako z konve, ale díky tomu za okny panovalo stylové příšeří. Nikoli překvapivě se ukázalo, že paní učitelka neumí vyfotit selfie, ale naštěstí to zvládla Maruška, a zachránila tak image a styl celé třídy. (Proč mi nikdo neukázal, jak se dělá duck-face?!)
Mezi nečekané dárky patřila např. dvoulitrová láhev Coca-Coly nebo tričko s nápisem "Nejsem zadaná, jestli jsi bohatý." Snad se po prázdninách shledáme i s Máťou, kter dostal hrnek s tykadly a nápisem "Chci zpátky na svou planetu" - pokud ji nenajdeš, tak u nás jsi vždy vítaný!
Poslední vyučovací hodinu v roce 2015 se paní učitelce zastavily hodinky. Budou stát celé prázdniny, tudíž nás čeká šestnáct krásných a pohádkově dlouhých dní!
Děkujeme všem rodičům a přátelům školy za přízeň a podporu během letošního roku. I díky vám se rozrostl náš třídní fond o výtěžek z adventního jarmarku. Budeme rádi, když nám svou přízeň zachováte i nadále!
Za 8.A DH

Na svatého Martina...

Je to k nevíře, ale dnes u nás byl Martin na bílém koni! Sice nebyl tak úplně svatý, ale zato se jel ukázat dětem na prvním stupni. Velké díky patří Alence, která si dala práci s výrobou bílého oře, a samozřejmě také oběma Martinům! Dodatečně přejeme vše nejlepší k svátku a doufáme, že i toho sněhu se nakonec dočkáme.

Už ne 7.A, ale 8.A...

Vždycky je těžké si zvyknout – pro žáky, pro nás učitele, a věřím, že i pro rodiče. Než si však stačíme říct nejžhavější události z prázdnin, už to lítá – rozdat sešity, napsat zahajovací písemné práce – čím jiným bychom vás měli ve škole přivítat, než pořádnou písemkou? A hlavně: Učte se, učte se, učte se.
Do současné 8. A k nám přibyl nový spolužák Ivan až z exotického Kazachstánu. Mluví však perfektně česky a stal se vítanou posilou třídy v jak hodinách, tak i o přestávkách. Druhou nejvýraznější změnou je jistě odpolední výuka dva dny v týdnu – zatím se ukazuje, že i tuto změnu všichni zvládli na první dobrou. Někdo díky tomu poprvé objevil školní jídelnu a v mezičase lze trávit čas v počítačové učebně či vedle v posluchárně. (Bude se hodit, až přijdou podzimní plískanice).
Tento školní rok nás čeká pár milníků, sportovních či společenských, které by měla v červnu korunovat školní akademie. Ale ten největší milník přijde až příští rok, až pošlete žádost na svou vybranou střední školu. Zatím je to daleko, já vím. Ale jménem celého pedagogického sboru vám slibuji, že se vám nepovede na něj zapomenout. DH
 

Zprávy ze třídy 6.A - třídní učitelka: Mgr. Dagmar Heráková

Konečně škola!

V pondělí 1. září jsme se všichni kromě Kristýny Balvínové, Hany Tesaříkové, Míši Klepačové a Jendy Pince všichni sešli v naší třídě. Kromě nové nástěnky a elektronické třídnice máme také novou žákyni: Terezu Nýdrlovou, se kterou jsme se převážně skamarádili. První den všechny bavil, protože jsme si povídali, co bylo o prázdninách, měli jsme jen 2 vyučovací hodiny, ale hlavně jsme se neučili :). Nejlepší na tom bylo, že jsme se všichni v pořádku znovu sešli.

Lucka Z.

Návštěva kočičího útulku Kozly

Dne 21.2.2014 jsme se my – Lucka, Kristýna a Anička - vypravily za 6.A spolu s pí. učitelkami Herákovou a Kašparovou do kočičího útulku na Kozlech.
Přivezli jsme kočičkám krmení, které jsme koupili za část peněz, vydělaných na adventním jarmarku.
Provozovatelka útulku paní Šubrová nás za odměnu provedla útulkem, a dokonce jsme mohly nakrmit jehňata z lahve. V útulku se nám moc líbilo a vůbec se nám nechtělo odjet.
Zvláštní poděkování patří paní Němečkové, která nám krmení zajistila, paní učitelce, která nás v pořádku dovezla tam i zpátky, paní učitelce Kašparové, která si na nás udělala čas, paní Šubrové a zvířátkům, která nás s dobrou náladou přivítala.
A také všem ostatním ze 6. A. kteří nemohli jet s námi, ale také přispěli na dobrou věc.

Přespávačka 6.A

10. ledna úspěšně proběhla přespávačka 6.A, na kterou děti pozvala paní učitelka Kašparová.
Účast byla téměř stoprocentní a kromě dětí se nám sešly i kremrole, muffiny a chlebíčky - tímto moc děkujeme ochotným maminkám!
Plantážníci se na přespání vyzbrojili spacákem a dobrou náladou, ale i litry coca coly a někteří dokonce i energetickými nápoji - příště prosíme nechat doma.
Přespávačku jsme zahájili stezkou odvahy, kterou pro nás připravily Lucka s Maruškou. Na cestě zšeřelou školou jsme se s paní učitelkou Kašparovou bály jen trochu a poctivě jsme se snažily zodpovědět připravené otázky. Jako bonus za přestálé hrůzy následovalo pohazení na duši v podobě prezentace fotek třídy od začátku školní docházky. Některé děti jsem ani nemohla poznat :). V následující diskuzi se zdálo, že se dětem po bezstarostném životě na 1. stupni pod ochrannými křídly paní učitelky Kašparové stále trochu stýská. Ale jak bylo řečeno, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky - věřím, že si každý dokáže najít i na druhém stupni něco pozitivního.
Na diskotéce se všichni dobře bavili až do doby, než někdo neprozřetelně vyhlásil "pánskou volenku." Dobrá zábava sice pokračovala dále, ale již bez mužské části osazenstva, které se pro jistotu ukázalo až ráno při snídani. Uvidíme, zda tento trend potrvá ještě dlouho :).
Děkuji za pozvání a za vydařený večer. DH

JARMARK

Dne 30. 11. 2013 se v našem městečku na městském úřadě konal vánoční jarmark.

Akce se zúčastnila celá škola a také zájmové kroužky. Výrobky, které se prodávaly, si děti vyráběly samy, když občas s malou pomocí.

Moc jsme se na tento den těšili. Nevěděli jsme, jaké to bude a zda něco prodáme. Účast však byla nad očekávání vysoká.

Všem moc děkujeme! Za naší třídu 6.A děkujeme paní učitelce za krásné věnce, dále děkujeme paní Lehončákové za upečené a dobré perníky, Alence Šauerové a Míše Klepačové za uháčkované ozdoby, Janě Remešové za papírové hvězdy, Domče Němečkové za ozdoby a věnce. Samozřejmě děkujeme ostatním, kteří se do příprav na jarmark a do prodeje zapojili. Tak za rok pá. Užijte si Vánoce a šťastný nový rok.

Lucka a Anička, 6.A
 

Už nikoli pátá, ale šestá a... 

Z loňských páťáků se stali šesťáci, kteří povyskočili o stupínek nejen ve školním vzdělávání. Děti vyrostly - můžeme je ještě nazývat dětmi? Ve třídě se objevily se módní kreace, oční stíny, umělé nehty a elektronika, kterou paní učitelka neumí ani pojmenovat :). Naštěstí zůstala pořád skvělá parta, co se k sobě chová kamarádsky, jak je to naučila na prvním stupni paní učitelka Kašparová.
Ani jsme se nenadáli, a přišlo čtvrtletí. Děti už se na druhém stupni rozkoukaly a pohybují se v novém školním prostředí velice suverénně. Méně suverénní jsou někdy u tabule, ale co se dá dělat, když v životě je tolik jiných lákadel!
Naštěstí nám škola nabízí spoustu doplňujících a mimoškolních činností. Vedle bohaté sportovní aktivity připomeňme tu poslední, a sice projektový den "Nejsem tu sám", věnovanou událostem 17. listopadu. "Národ, který si nepamatuje své dějiny, je odsouzen k tomu, aby je prožil znovu." Tímto mottem jsme zahájili diskuzi o životě v totalitě. Většina dětí si už doma na toto téma popovídala s rodiči a prarodiči. Jaké to asi bylo, dívat se asi na televizi, která nejenže nebyla placatá, ale mnohdy dokonce ani barevná, nebo stát fronty na banány? Co dělali rodiče místo toho, aby seděli u počítače? Mnoho rodičů si vzpomnělo na své oblíbené hudební interprety nebo džíny z Tuzexu. Za zprostředkování vzpomínek a názorů všem dětem i jejich rodičům děkuji.
V současné době se připravujeme na vánoční jarmark, ale zároveň jsme i trochu nervózní, vždyť je tu čtvrtletí a s ním třídní schůzky! V rámci občanské výchovy si každý před časem napsal své předsevzetí, čeho by chtěl ve škole do pololetí dosáhnout. Pořád je co vylepšovat a já pevně věřím, že to s dětmi do pololetí zvládneme. DH

TISKOVÍ MLUVČÍ 5.A

Naše třída má své tiskové mluvčí, kteří budou svými příspěvky tvořit stránky naší třídy. Jsou to: Martin Svárovský, Domča Němečková, Tobík Košťál, Máťa Brůžek.

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
V 5. A jsou zvolení do parlamentu: Kristýna Balvínová, Maruška Mitáčová. Ostatní kandidáti co nebyli zvoleni: Matyáš Brůžek, Tobiáš Košťál, Lukáš Voříšek, Lucie Zapletalová, Martin Svárovský, Dominika Němečková. Ptáte se, jak to probíhalo? Říkali jsme si, co by měl mít správný parlamenťák za vlastnosti např. umět se prosadit, být slušný, naslouchat a nebýt sprostý. Někteří z nás se rozhodli, že by to zvládli. Poté si připravily prezentaci, proč bychom je měli zvolit do parlamentu. 
Poté nastal den voleb (7.9.). Žáci z minulého parlamentu pomáhali u hlasovací urny. Nejprve jsme dostali lístky se jmény kandidátů, pak jsme zaškrtli dvě jména na hlasovacím lístku a následovalo vhození do hlasovací urny. A jak to dopadlo, jste si už přečetli. A teď se můžete podívat na některé fotky z voleb.

14.9.2012 - Den Emila Zátopka

Dne 14. 9. 2012 se uskutečnil 14. ročník "Zátopkovy pětky a „Zátopkovy desítky". Snažili jsme se překonat osobní rekordy Emila Zátopka v běhu na 5 a 10 km. Celkem 200 žáků školy odběhlo na počest Emila Zátopka. Z naší třídy 5. A se zúčastnilo 15 dětí s maximálním úsilím. Děkujeme všem závodníkům.

FLORBAL (8.11.)
Zúčastnili se třídy 5. A, 5. B, 4. A, a taky nejmladší 3. A. A my jsme šťastně VYHRÁLI! A byl to pěkný turnaj. 

PÁŤÁCI NA EXKURZI V PRAZE
Putování po Praze
My 5. A společně s 5. B jsme si udělali výlet do Prahy. Bylo to fakticky veliké putování – chodili jsme po Praze, navštívili jsme Loretu, Pražský hrad, hvězdárnu a planetárium.
Nejvíce se mi asi líbilo planetárium. Mohli jsme si tam kupovat suvenýry a vyzkoušet si různé vesmírné aktivity. Představte si, že jsme se tam mohli podívat na takový dobrodružný film. Dozvěděli jsme se tam věci, které už jsme věděli, ale i ty co jsme nevěděli. Výlet byl vážně prima a já bych se tam chtěla ještě alespoň jednou podívat.
Lucka Zapletalová 5.A
 

Prostě super
V pondělí jsme se třídou jeli do planetária. Moc se mi tam líbilo.
Nejdřív jsme byli v dolním patře, tam byli různé přístroje, které jsme mohli vyzkoušet. Nejlepší z nich byla plechovka, my jsme zkoušeli, kolik by vážila na jednotlivých planetách. V druhém patře nahoře jsme se dívali na film o sluneční soustavě. Přišlo mi, jako bych byl v kosmické lodi a pozoroval to z vesmíru. Prostě super.
Tomáš Mejsnar 5.A
Jestli se chcete podívat na naše fotografie naleznete je na fotogalerii.

5.A PŘISPĚLA NA DOBRÝ ÚČEL
My 5. A jsme se 22. února vypravili do KOČIČÍHO ÚTULKU, který se nachází v obci Kozly u České Lípy. Dobročinné a dobrodružné výpravy se za naši třídu zúčastnili Tomáš Mejsnar, Lucie Zapletalová, Marie Mitáčová, Jana a Fanda Remešovi, Míša Čepelová a paní učitelka Marie Kašparová.
Za část peněz získaných prodejem výrobků na vánočním jarmarku jsme nakoupili pro kočičky různé dobroty (granule, konzervy). Jeli jsme dvěma autobusy, pak jsme sešli z kopečka a už jsme tam byli. Předali jsme dobroty, prohlédli jsme si kočičky, nejraději bychom si je odnesli všechny domů. Také jsme si prohlédli okolí a viděli jsme ovce a kozy s jehňátky a kůzlátky. I když byla krutá zima, tak se nám výlet vydařil a dobrý skutek nás hřál u srdce. Udělali jsme radost a to je prima.
Naše poděkování patří také paní Němečkové, mamince Domči, která nám pomohla s nákupem dobrot za výhodnou cenu a manželům Macanovým, babička a děda Lucky, kteří nám dobroty odvezli autem na Kozly.

Jitrnicová laťka
Dne 24. března 2013 se uskutečnila Jitrnicová laťka. Někteří z naší třídy se účastnili a nedopadli špatně. Podívejte se na výsledky na školních stránkách. http://www.zszakupy.cz/zakladni-skola/sport/vysledky 
 Byli to Lucie Zapletalová, Dominika Němečková, Michaela Čepelová, Tobiáš Košťál, Martin Lehončák a Marie Mitačová, která sice nemohla skákat, a tak fotila. A fotky najdete ve fotogalerii.