Okresní finále v basketbalu ZŠ

1.místo v okresním finále ZŠ, kategorie starší chlapci, 19.4.2012 sportovní hala Emila Zátopka Zákupy

• Okresní finále v basketbalu ZŠ

Publikováno v Dubnu 19 2012 v kategorii Novinky ZŠ

Krásného úspěchu dosáhlo družstvo starších chlapců ve složení Filip Dvořák, Patrik Miškech, Jan Vojáček, Jiří Cibulka, Jiří Vlček, Martin Řezníček, Josef Štummer, Adam Novotný a Petr Šrajer, když dokázalo zvítězit v okresním turnaji ZŠ v kategorii 8.-9.tříd. A to dokonce i bez jedné z největších opor Denise Kadlece. Utkání se hrála na 2 x 8 minut. Naše družstvo nejprve zdolalo po rozpačitém rozjezdu ZŠ Jablonné v Podještědí 21:4. Poté chlapci celkem hladce přehráli ZŠ Jižní a ZŠ Slovanka s výsledky 33:6 a 26:2. Závěrečné utkání bylo opravdové finále. Čekal nás nejtěžší soupeř – ZŠ Lada. Zápas se pro nás nevyvíjel příznivě, většinu prvního poločasu jsme prohrávali. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase, kdy kluci zlepšili obranu a v útoku zbytečně nechybovali, jsme dokázali ZŠ Lada porazit poměrně těsným výsledkem 16:13. Za předvedený výkon a za vzornou reprezentaci naší školy chlapcům velmi děkujeme a gratulujeme. Odměnou jim je postup do krajského finále, které proběhne v Jilemnici.